Küçük müzisyenlere madalya

Bursa Kent Konseyi (BKK) Müzik Eğitim Çalışma Grubu ve Dünya Müzik Derneği (DMD) işbirliğiyle oluşturulan Çok Sesli Çocuk Korosu üyeleri, yaptıkları çalışmalardan dolayı madalya ile ödüllendirildi.

Küçük müzisyenlere madalya
- A +

 

BKK Müzik Eğitim Çalışma Grubu ve DMD üyeleri tarafından oluşturulan Çok Sesli Çocuk Korosu, çocukların gelişimine katkı sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ‘Bursa Ulusal Piyano Günleri’nde yaklaşık 800 çocuk yeteneklerini sergileme olanağı buldu. Çocuk Korosu’nda yer alanlar, başarılı çalışmalarından ötürü madalya ile ödüllendirildi. Törene, BKK Başkanı Semih Pala, Müzik Eğitim Çalışma Grubu Temsilcisi Parkan Sanlıkol, DMD Başkanı Sezan Kaya, Müzik Eğitim Çalışma Grubu üyeleri, eğitmenler ve aileler katıldı.

BKK Başkanı Semih Pala, Müzik Eğitim Çalışma Grubu ve DMD’nin de ortak projelere imza attığını ifade ederek “Bizler de yöneticiler olarak gönüllülerin çalışmalarına destek veriyoruz. Türkiye’de Bursa Kent Konseyi’nin yaptığı işleri yapabilen başka kent konseyi yok. Geçtiğimiz günlerde 800 çocuğun katıldığı 3 gün süren Ulusal Piyano Günleri’ni düzenledik. Bursalılar olarak Türkiye’ye örnek bir iş yaptık” dedi.
Konuşmaların ardından BKK Başkanı Semih Pala, Müzik Eğitim Çalışma Grubu Temsilcisi Parkan Sanlıkol, DMD Başkanı Sezan Kaya ve eğitmenler tarafından çocuklara madalyaları verildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler