Kubilay Sönmez’den Adanur’a sert cevap!

Bursaspor’un tecrübeli oyuncusu Kubilay Sönmez bugün bir röportajda yer alan Emin Adanur’un sözlerine sert tepki gösterdi.

Kubilay Sönmez’den Adanur’a sert cevap!
- A +

 

Değerli Kamuoyuna, 

10 yıldır profesyonel futbolcu olarak farklı kulüplerde tüm ruhumla mücadele ederek forma giymekteyim. Bugün okuduğum röportaj adı altında kendi rezilliklerini unutturmak ve hedef oluşturmak isteyen, gerçeklikten uzak bir kafada yaşayan şahsın benim adımı kullanarak "Bize bir menajer, Kubilay Sönmez, Burak Altıparmak'ın ve kaleci Erhan Erentürk'ün maç sattığını söyledi. Altınordu maçı, deplasmandaki Kocaelispor maçları. Biz o dönemde insanlara bunları söylediğimizde 'Siz kafayı yemişsiniz' diyorlardı. Ancak ligin son maçı olan Bandırmaspor karşılaşmanın ardından benzer yorumlar herkes tarafından yapıldı.”yalanlarını içeren beyanlarını gördüm.  

Şimdi buradan alnım ak olarak siz değerli Bursaspor ve spor kamuoyuna şunları söylemek istiyorum. 

Eğer bu açıklamayı yapan, manipülasyonu ve yalanı alışkanlık haline getiren şahsın elinde bu iftira niteliğindeki ahlaksız iddialarını ispat edecek herhangi bir belge ya da bilgi var ise ben profesyonel futbolculuk kariyerimi hiçbir tereddüt yaşamadan bugün sonlandıracağım. 

Soruyorum, eğer malum şahıs bu durumu ispat edemez ise Bursaspor Kulübü'nden iddia ettiği sözde alacaklarından vazgeçmeye hazır mı? Ne yazık ki cevabının hayır olduğunu biliyoruz. 

Bu ahlaksız iftira ile ilgili tüm hukuki haklarımı kullanmak adına harekete geçtiğimi belirtmek istiyorum. 

Son olarak şunları ifade etmek istiyorum;

İtibarsız insanların, kendi hata ve yanlışlarını örtmek ve camiamızın hedefe odaklanmasını engellemek için ahlaksızca hareket etmesi asla amacına ulaşamayacaktır. Kulübümüzü ait olduğu yere en kısa sürede ulaştırmak için gerekli olan tüm mücadelenin verileceğini, bu büyük arma için savaşacağımızı camiamızın bilmesini istiyorum. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler