Kubilay "atmosferde oynamak zor oluyor"

Bursaspor'un golcü oyuncusu Kubilay Kanatsızkuş evlerinde aldıkları Giresunspor mağlubiyetini telafi edecekleri belirtti.

Kubilay "atmosferde oynamak zor oluyor"
- A +

 

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde konuşan Kubilay Kanatsızkuş "Ligde 6 hafta sonra ve evimizde aldığımız mağlubiyet tüm takımın moralini bozdu. Biz buna bir iş kazası diyelim. Ligin ilk yarının bitmesine 3 maç var, ikisi deplasmanda ve biz bu iki maçı en iyi şekilde geçirip evimizde oynayacağımız Hatayspor karşılaşmasında Giresunspor maçını telafi etmek için elimizden geleni yapacağız. Hatayspor maçı bizim için çok önemli, lig lideri olması önemli değil. Biz evimizde bu maçı favori olarak oynayacağız. 3’te 3 yaparak yukarılarda kalmaya çalışacağız." dedi.

O ATMOSFERDE OYNAMAK ZOR OLUYOR

"İşler kötü giderken taraftarlardan tabi bir baskı oluşacak. İşler iyi giderken onlar bizim yanımızda olduğunda karşı takım için o atmosferde oynamak zor oluyor. Taraftarın bize kötü bir baskı yaptığını ben düşünmüyorum.  Taraftarlarımız antrenman öncesi buraya geldi. Bizler için moral oldu. Bizim arkamızda olduklarını hissettirdiler. Kendi gelişimim için de bunun baş faktörü Yalçın hocadır. Onun benden istedikleri, anlattıkları, oyuncuya yaklaşımı farklı. Çok hocayla çalıştım ama onun gibisi farklı. Oyuncudan ne alabileceğini bilen bir hocadır."

YALÇIN HOCA ETKİLENMİŞTİR

"Yalçın hocaya yapılan istifa çağrısından kendisi elbette etkilenmiştir. Burada yalan söylemek olmaz. Etkilenmiş olabilir ama üstesinden gelecektir.

Üst üste oynayacağımı iki İzmir deplasmanını en iyi şekilde sonuçlandıracağız. Taraftarımız buradaki Hatayspor maçında bizleri desteklesinler. Hatayspor’u yenerek ilk yarıyı güzel bir şekilde bitirmek istiyoruz. Taraftarımız geri pas yapınca tepki gösteriyor olabilir ama bazen ileri gitmek için bir adım geri atmak gerekebilir. Bizde içeride oynadığımız maçlarda rakip geride beklediği için bazen öne doğru çıkamıyoruz. Bir adım geriye gidince de rakip üstünüze gelince boşluklar bulup değerlendirmek istiyoruz."

Yorum Ekle

İlgili Haberler