Kriz kahini uyardı "Faiz kargaşası beklemeyin"

Ekonomist Nouriel Roubini, tahvil yatırımcılarını uyardı. Roubini; "Ekonomi toparlandıkça, enflasyon yükseldikçe, kademeli olarak uzun vadeli faizler de yukarıya gidecek" diye konuştu.

Kriz kahini uyardı "Faiz kargaşası beklemeyin"
- A +

 

''Kriz kahini'' olarak bilinen ünlü ekonomist Nouriel Roubini, tahvil yatırımcılarının Fed faizi artırmaya başladığında bir faiz kargaşası veya faiz deliliği beklememeleri gerektiğini söyledi.

Ekonomist Nouriel Roubini, tahvil yatırımcılarının Fed faizi artırmaya başladığında bir faiz kargaşası veya faiz deliliği beklememeleri gerektiğini çünkü ABD Merkez Bankası'nın zaten ne yapacağını bildirdiğini söyledi.

CNBC'ye konuşan Roubini, "Ciddi bir sürpriz olmayacak. Ekonomi toparlandıkça, enflasyon yükseldikçe, kademeli olarak uzun vadeli faizler de yukarıya gidecek" diye konuştu.

Yine de kısa vadede bir miktar dalgalanma yaşanabileceğini belirten Roubini, "Kısa vadede, piyasada likiditenin az olmasıyla ekonomide sürprizler yaşanması halinde ABD ve Avrupa'da çok volatil bir faiz ortamıyla karşılaşabiliriz" ifadesini kullandı.

İlgili Haberler