KPSS'nin ikinci gün oturumları başladı

KPSS'nin hukuk, iktisat, işletme, maliye ve muhasebe testlerinin yer aldığı ikinci gün sabah oturumu başladı.

KPSS'nin ikinci gün oturumları başladı
- A +

 

Öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS)  hukuk, iktisat, işletme, maliye ve muhasebe testlerinin yer aldığı ikinci gün sabah oturumu başladı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen sınav, 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da saat 09.30'da başladı. Adaylar, kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için başlama saatinden önce sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulundu. Adaylar, sınav salonuna giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı veya pasaportları kontrol edilerek alındı. Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemlerinin ardından salon başkanı sınavda uyulacak kuralları adaylara okudu, ilgili oturumda cevaplanacak test için kullanılacak sınav evrakıyla içinde kalem, silgi bulunan kutular dağıtıldı.

Oturumda adaylara 30'ar soruluk hukuk, iktisat, işletme, maliye ve muhasebe testlerini cevaplamaları için 160 dakika süre verildi.

Sınavın saat 14.00'te başlayacak oturumunda ise 30'ar soruluk çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi ile uluslararası ilişkiler konularına ilişkin testleri yer alacak. Bu testlerdeki soruları yanıtlamaları için de adaylara, 160 dakika verilecek.

Haftaya ÖABT 

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise tek oturumda 12 Temmuz'da gerçekleştirilecek. ÖABT'de adaylar, 40 soruluk alan bilgisi testi ve 10 soruluk alan eğitimi testinde yer alan soruları 75 dakikada cevaplayacak. 

Yorum Ekle