KPSS için tüm çalışmaları boşa gitti

Sivas’ta saatinin geri kaldığını fark etmeyen genç, KPSS Ön Lisans Oturumu'na alınmayınca gözyaşlarına boğuldu.

KPSS için tüm çalışmaları boşa gitti
- A +

 

Sivas'ta ön lisans düzeyi KPSS genel kültür ve genel yetenek oturumu saat 10.15'de başladı. Erken saatlerde sınavın yapılacağı merkezlere gelen adayların heyecanlı olduğu görüldü. Koronavirüs nedeniyle bazı sınav salonlarında adaylar sosyal mesafe kuralını hiçe saydı. Adaylar sınava girerken dezenfektan ve maske verildi. Güvenlik taramasından geçirilen adaylar, özenle arandıktan sonra salonlara alındı.

Sınav salonlarının giriş kapısı saat 10.00’da kapatılarak, geç kalan adaylar sınav salonlarına alınmadı. Sınava giremeyen adaylar kapıda görevlilere dil döktü. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde sınav salonuna alınmayan bir genç ise telefonda durumu annesine anlatırken gözyaşlarına boğuldu.

Genç telefonda annesine, “Saati 9 sanıyorum, telefonda 9 olarak kalmış. 1 saat önce geldim sanıyorum, sınav başlamış” dedi. Bir süre ağlayan genç daha sonra sınav yerinden uzaklaştı.

Sınava trafik nedeniyle geç kalan Şükrü Çelikuş ise, “Sınav saat 10'da sonmuş, ondan dolayı almadılar. Trafikten dolayı geç kaldım. Almıyoruz dediler, saat tam 10 dediler. Duyuruları yapmışlar, almadılar” diye konuştu.

İlgili haber için tıklayın.

"Faşist zihniyete dur deme zamanı geldi"

Yorum Ekle

İlgili Haberler