Köye inen kurt, 2 kişiye saldırdı  

Çorum'un Mecitözü da köye inen kurt, sabah namazına giden köylülere saldırdı. Köyün imamı cami hoparlöründen, kimsenin dışarı çıkmaması için uyarıda bulundu. İki kişiye saldırıp yaralayan kurt, köylüler tarafından tüfekle vurulup öldürüldü.

Köye inen kurt, 2 kişiye saldırdı  
- A +

 

Olay Çorum'un Mecitözü İlçesi Bayındır Köyü'nde meydana geldi. Sabah namazı için camiye giden köylülere kurt saldırdı. 70 yaşındaki Mehmet Karasu ile 65 yaşındaki Ali Yaşar, kurt saldırısı sonucu vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı.  Diğer köylülerin taş atması ile kurt gözden kayboldu. Saldırılar üzerine cami hoparlöründen imamı tarafından anons yapılarak vatandaşların evlerinden dışarı çıkmaması istendi. Son olarak yavru bir köpeği boğan kurdun köyden çıkmaması üzerine köylüler tüfeklerini alıp kurdu aramaya başladı.

Yaralanan 2 kişi ise yakınları tarafından Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Bir süre sonra kurt camiye yakın bölgede kıstırılarak tüfekle vurulup öldürüldü. Köylü rahat bir nefes alırken, bu kez de yine camiden kurdun öldürüldüğüne dair ikinci bir anons yapıldı.

Kurt saldırısına uğrayan Ali Yaşar, ayakta yapılan tedaisinin ardından köye döndü. Ali Yaşar, sabah ezanı okunduktan sonra evden çıktığını ve bu sırada kendisine kurt saldırdığını belirterek, "Bacağımdan ve kolumdan ısırdı. Arkadaşlarımızın taş atması sonucu kaçtı. Ölümden döndüm" dedi. Köylülerin öldürdüğü kurt, incelenmek üzere Tarım Müdürlüğü ekiplerince teslim alındı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler