Köy okulunda bilim fuarı

BİTLİS’in Adilcevaz İlçesi'ne bağlı Göldüzü Köyü'ndeki Göldözü Ortaokulu'nda TÜBİTAK- 4006 Bilim Fuarı açıldı. Fuarda sergilenen 'Sabun Köpüğü ile El Yakmayan Alev Topu' gösterisi katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Köy okulunda bilim fuarı
- A +

 

Göldüzü Köyü Ortaokulu Türkçe öğretmeni Rıdvan Emre’nin koordinatörlüğünde bu yıl 2’ncisi düzenlenen TÜBİTAK-4006 Bilim Fuarı’nda 17 proje sergilendi. Fuarda, proje danışmanı Fen ve Teknoloji öğretmeni Emel Aslantaş ve öğrencileri tarafından hazırlanan 'Sabun Köpüğü ile El Yakmayan Alev Topu' gösterisi dikkat çekti. El yakmayan alev topu gösterisi öğrenciler ve katılımcılar tarafından heyecanla izlendi.

Çeşitli branşlarda hazırlanan 17 projenin sergilendiği fuarı, Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy da gezdi.

TÜBİTAK-4006 Bilim Fuarı proje koordinatörü Rıdvan Emre, bu tür etkinliklerin öğrencilere çok şeyler kazandırdığını ifade ederek, "Köy okullarında düzenlenen bu tür etkinlikler sayesinde öğrencilerimiz hem farklı şeyleri görme fırsatı buluyorlar hem de okulu daha çok sevmiş oluyorlar. Bilim fuarı sergisinde düzenlenen ‘Sabun Köpüğü ile El Yakmayan Alev Topu’ gösterisi öğrencilerimiz ve katılımcılar tarafından ilgi ve beğeniyle izlendi. Okulumuzda düzenlenen bu fuarın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürlerimi sunarım" dedi.

Yorum Ekle