Koşukavak "Sakin kalmalıyız"

Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak Altınordu maçı hazırlıkları kapsamında Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde akşam idmanı öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Koşukavak "Sakin kalmalıyız"
- A +

 

Koşukavak son oynanan Giresunspor maçı ile ilgili değerlendirmede bulunurken "Tabii daha önce de dedim, maç da kaybedeceğiz. İç sahada olması bizi üzdü. Oyunda çok farklı git geller oldu. Aslında kontrollü oynayabilsek belki rakibin bazı hücum aksiyonlarını kesebilirdim ama öyle kazansaydım eleştirilecektim. O şekilde tatmin olmuyor insanlar. Oyunun savunma ve hücum tarafını dikkatli oynamanız gerekiyor. Çok erken geriye düştük, bireysel hatalar yaptık. 3-0 olunca tekrardan bir reaksiyon vermek beni sevindirdi. Kazanmak esassa, yatak yorgan giderek kazanılmıyor. Artık daha iyi anlaşıldığımızı düşünüyorum. Savunma yapmak küçülmek değildir. Bunu kabul etmek lazım. Bir anda çok olumsuz olmak bizi ileriye götürmez. Sakin kalmamız lazım. Hücumu daha dikkatli oynamamız gerekiyor. Maçta çok erken geriye düştük. Ciddi bireysel hatalar yaptık. 50. dakikada skor 3-0 olunca reaksiyon vermek zor oldu. Kazanmak esas ancak rakip kaleye yatak yorgan giderek kazanılmıyor.

Takımı motive etmeye çalışıyoruz Taraftar sürekli kazanmak istiyor haklılar ama. Daha önce de kaybettiğimiz maçlar da oldu. Karşı rakipte de size tehlike yaratacak oyuncular var. Bunu kabul etmek gerekiyor

Bugün itibariyle Altınordu ciddi bir rakip. Üretkenlik olarak da ciddi bir takım. Genç oyuncuları var. Uzun zamandır birlikte oynuyorlar. Bu ligde kolay maç yok. Her maç zor ama bu gerçeği kabul etmeliyiz öncelikle. Rakibin bize zorluklarını kabul edersek kazanabiliriz. Savunma yapmak küçülmek değil. Bazı maçlar dominant, bazı maçlar savunma ağırlıklı oynarsınız. Biz böyle bir maçı kaybettik. Üzgünüm avantaj kaybettik.

Bu maçı kazanarak 26 puana çıkıp devre arasına daha iyi girebilirdik. Ama kaybedilmiş bir şey yok. Bu uzun bir maraton ve bir anda çok olumsuzluklara girmek ahlar varlar çekmek bize doğruları yaşatmaz. Sakin olmak lazım."

Yorum Ekle

İlgili Haberler