Koşukavak “Bu camia başarıya alışkın”

TFF 1. Lig’in 12. Haftasında Cumartesi günü Keçiörengücü’nü ağırlayacak Bursaspor’da TeknikDirektör Yalçın Koşukavak, milli aranın kendilerine iyi geldiğini ifade etti.

Koşukavak “Bu camia başarıya alışkın”
- A +

 

Milli aranın kendilerine iyi geldiğini ifade eden Yalçın Koşukavak “Her ara bizim işimize yarıyor. Sezon başından beri kamp dönemi geçirmeyen oyuncularımız vardı. Böyle aralarda daha fazla çalışma şansı buluyoruz. Keçiörengücü alt ligden gelen bir takım. Sağlıklı bir klüp yapısı var. Ligde de 18 puanı var. Oyun anlamında iskelet kadrosu var. Ön alan baskıları yapıyorlar. Zor gol yiyorlar. 4 maçta gol yemişler sadece. Kolay bir rakip değil. 18 puanı bazı şeyleri doğru yaptıkları için alıyorlar. İç saha avantajımız var. Milli takım arasında antrenman ve taktiksel detayları sahaya yansıtırsak  kazanacağımızı düşünüyorum.

Benim Bursasporum birçok farklı  oyun palanlarıyla oyunuyor. Maç sırasında da değişiklik oluyor. Oyunculara da bunu uyguluyoruz. Her rakibin kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Cezalı yada sakat oyuncu olmasına alıştım artık. Tam anlamıyla bugüne kadar sakatlıklarla beraber cezalıları düşündük ama problem değil.

Sosyal medyada mesaj verdim. Bunun amacı biraz kötümser bir hava hissettiğimdendi. Camiaya birlik ve beraberlik adına mesajlar verdim. Olumlu karşılandı. Beklentileri  anlıyorum. Her geçen gün Bursa’yı daha iyi tanıyorum.  Önemli başarılar yakalamış bu duyguları yaşamış taraftarlar sonra üzücü şeyler yaşamışlar. Saha içindeki oyunlara kadar dikkatli olmaları beni sevindiriyor. Biraz da saha içini mantıklı yorumlamak gerekiyor. Bize destek olsunlar. Bugüne kadar zor şartlardan geçtik. Herkes bunu biliyor. Ne kadar birlikte hareket edersek o kadar güçlüyüz. Bursaspor taraftarını Avrupa’da da biliyorlar. Onları yanımızda görmek istiyoruz.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler