sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Koronavirüs aşılama tarihi belli oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020'nin Aralık ayından beri merakla beklenen koronavirüs aşısının ne zaman vurulmaya başlayacağını açıkladı.

Koronavirüs aşılama tarihi belli oldu!
- A +

 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020'nin Aralık ayından beri merakla beklenen koronavirüs aşısının ne zaman vurulmaya başlayacağını açıkladı.

Erdoğan, kabgine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Sayın Bakan herhalde bu hafta sonuna kadar buna başlayacağız değil mi?" diyerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya seslendi daha sonra ise "Perşembe veya Cuma olur diyor" diyerek koronavirüs aşısının 14 -15 Ocak 2011 tarihinde uygulanmaya başlanacağını açıkladı.

Erdoğan'ın koronavirüs aşısı ile ilgili açıklamaları şöyle:

"Her bireyin kendi tedbirlerini sıkı bir şekilde uygulamaya devam etmesi şarttır. Salgınla mücadelede önemli bir husus da aşı çalışmalarıdır.

Türkiye dünyadaki aşı geliştirme ve üretim faaliyetlerini yakınen takip etmektedir. Halihazırda Çin menşeili aşıyı ülkemize getirmeye başladık. İlk etapta 3 milyon doz aşı şu anda ülkemize geldi.

Alman menşeili aşı ile ilgili anlaşmamızı yaptık, görüşmeler devam ediyor. Nihai kararı vermiş değiliz. Rus menşeili aşıları takip etmeye devam ediyoruz.

Gereken test süreçleri tamamlanır tamamlanmaz belirlenen öncelik sırasına göre uygulamasına geçilecektir. Sayın Bakan herhalde bu hafta sonuna kadar buna başlayacağız değil mi? Perşembe veya Cuma olur diyor."

İlgili haber için tıklayın.

Virüse 174 can daha verdik!

Yorum Ekle

İlgili Haberler