sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Korkutan açıklama! Akdeniz ve Ege'ye dikkat!

Deprem uzmanı Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, son 24 saatte Akdeniz, Bursa Gemlik ve Muğla Datça’da meydana gelen depremleri değerlendirdi.

Korkutan açıklama! Akdeniz ve Ege'ye dikkat!
- A +

 

Son 24 saatte Akdeniz'de Girit Adası yakınlarında 4,2, Bursa’da merkez üssü Gemlik’te 3,9 ve Muğla’nın Datça ilçesinde 3,9 şiddetinde depremler meydana geldi. Art arda gelen depremler tedirginliğe neden oldu.

“ÖZELLİKLE EGE VE AKDENİZ DIŞINDA…”

Akdeniz, Ege ve Marmara’da meydana gelen depremleri değerlendiren İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, yaşanan depremlerin anormal bir beklentiyi ifade etmediğini dile getirerek, “ Bizim lisanımızla öncü bir belirti anlamına gelmiyor” dedi.

İşte Gündoğdu’nun değerlendirmeleri:

Bunların hepsi belirli bir süreç içinde oluşan ve çok da fazla özellikle Ege ve Akdeniz dışında önem taşıyan yer işgal etmiyorlar.

“EGE VE AKDENİZ’DE BİR SÜREDİR AKTİVİTE BAŞLAMIŞTI”

Kastamonu’da olan deprem beklenen sıkışma nedeniyle oluşan bir deprem. Çok sık olmaz ama o bölgenin karakteristikleri içindedir. Ege’de ve Akdeniz’de olan ise bir süredir orada aktivite başlamıştı yüksek düzeyde, 1,5 – 2 yıl oldu. Onu da teknik olarak açıklamak mümkün.

AKDENİZ VE EGE’YE DİKKAT!

Bu süreçte beklenmeyen bir şey değil ama Akdeniz ve Ege’deki riskler diğer bölgelere göre fazla. Çünkü tarihinde çok büyük depremler buralarda olmuş hatta tsunamiler oluşmuş. Bu konuda defalarca uyardık, yani tsunami meselesinde daha ciddi olmak lazım Ege ve Akdeniz için ama bunların arkasından hemen çok büyük bir depreme işaret eden sismolojik bir olgu yok


KAYNAK: AjansHaber

Yorum Ekle

İlgili Haberler