Köpeğini kurtarmak için girdiği havuzda öldü

İzmir'in Buca ilçesinde, havuzda dibe batan köpeğini kurtarmak için havuza giren Cihangür Enkçü, iddiaya göre elektrik akımına kapıldı.

Köpeğini kurtarmak için girdiği havuzda öldü
- A +

 

Hastaneye kaldırılan talihsiz adam hayatını kaybetti. Olay, geçen pazar günü Buca Belenbaşı köyünde meydana geldi. Bir gıda firmasının satış bölümünde çalışan Cihangir Enkçü (28), hafta sonu kahvaltısı için eşi Sehen Enkçü, 6 arkadaşı ve çok sevdiği labrodor cinsi Nigra isimli köpeği ile Belenbaşı'nda bir kahvaltı salonuna gitti. Enkçü ve arkadaşları kahvaltı yaparken, köpek havuza girdi. Yarım saate kadar havuzda oynayan köpek daha sonra havuzdan dışarı çıktı. Sahibi Cihangir Enkçü tarafından kurulandı. Köpek daha sonra tekrar havuza girdi. İlk havuza girdiğinde kendi kendine oyun oynayan ve sevimli tavırları ile dikkat çeken Nigra, ikinci kez havuza girdiğinde bir anda havuzun dibine çökerek gözden kayboldu. Köpeğin havuzun dibine çöküşünü gören Cihangir Enkçü de hemen tişörtünü çıkarıp köpeğini kurtarmak için havuza girdi. Ancak Enkçü, suya girer girmez yüzü koyun olarak su üstünde kaldı. Enkçü'nün hareketsiz kalmasından şüphelenen arkadaşları, Cihangir Enkçü'yü kurtarmak için elini havuza soktu. Bir anda elektrik akımına kapılan arkadaşı elini hızla geri çekti. İşletme sahiplerinin ve diğer müşterilerin yardımıyla Cihangir Enkçü köpekle birlikte havuzdan çıkartıldı. Durumun bildirilmesi ile gelen sağlık ekipleri Cihangir Enkçü'yü Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'ne, köpeği ise işletme sahipleri veterinere götürüldü. 

HASTANEDE KURTARILAMADI 

Cihangir Enkçü, hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Eşi Seher Enkçü de çok sevdiği bir yıllık eşinin ölüm haberiyle yıkıldı. Kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan Cihangir Enkçü'nün cesedine yapılan ön otopside, ilk belirlemelere göre elektrik akımına kapılıp hayatını kaybettiği öğrenildi. Enkçü'nün cesedinden alınan parçalarla yapılacak detaylı otopsi ile kesin ölüm nedeninin belirleneceği öğrenildi. Ailesi tarafından Enkçü'nün cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morgundan alınırken defnedilmek üzere memleketi Tekirdağ'a götürüldü. Bu arada köpeklerinin öldüğü öğrenildi. 

Olayla ilgili jandarma ekibi soruşturma başlattı.

Yorum Ekle