Kongrede ortalık karıştı!

Tokat’ta Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin mali kongresinde çıkan kavgaya polis müdahale ederek, 1 kişiyi gözaltına aldı.

Kongrede ortalık karıştı!
- A +

 

Tokat’ın Turhal ilçesinde yaklaşık 80 bin üyesi olan Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 64. Mali Kongresi, Pankobirlik salonunda yapıldı. Kongrenin yapılacağı salon etrafında çok sayıda polis güvenlik önlemi aldı. Mali kongreye katılacak olan üyeler arama noktalarından geçerek seçimlerin yapılacağı alana alındı. Zaman zaman kongreye katılan kooperatif üyeleri arasında gerginlik yaşandı. Eski Kooperatif Başkanı Cemalettin Uzamış, kongrenin geçerli olmadığını ileri sürerek, “Kongreyi mahkemeye götürüyoruz. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü taraf olmuştur” diyerek kongreye katılmayacaklarını kaydetti.

Ziraat Odası Başkanı Ahmet Dökülen ise genel kurulların doğru ve dürüst olarak yapılmasını gönülden istediğini kaydetti.

Bu arada kongreye girmeyeceklerini açıklayan Uzamış’ın grubundan bazıları "Vali istifa" diye slogan attı. Gerginliğin tırmanması sonucu iki tarafın birbirlerine pet şişe atması ile başlayan kavgaya polis müdahale etti. Çevik kuvvet polisinin biber gazı ve copla müdahale ettiği olayda 1 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahsın polis aracından indirilmesini isteyen gruba da polis cop ve biber gazı ile müdahale etti.
Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Yalçın Bekler ise, kongre çalışmalarının devam ettiğini, daha sonra açıklama yapacağını kaydetti.

Yorum Ekle