Konfeksiyoncular bilimle giyinecek!

Uludağ Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay tebrik kabullerine devam ediyor. Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği yöneticileri, sektörün kazanımları için üniversite ile işbirliğine ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Konfeksiyoncular bilimle giyinecek!
- A +

 

Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği yönetimi, Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Yusuf Ulcay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Samimi ve karşılıklı sohbet ortamında gerçekleşen görüşmede, kurumlar arası işbirliği konuları ele alındı.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın makamında gerçekleşen ziyarete BEKSİAD Başkanı Halil Atalay ve Yönetim Kurulu üyeleri katılırken, BEKSİAD üyesi işadamları da toplantıda hazır bulundu.

Atalay: Tüm sektörlerin eğitim
çalışmalarına ihtiyacı var…

Prof. Dr. Yusuf Ulcay’a yeni görevinde başarılar dileyerek konuşmasına başlayan Halil Atalay, Ulcay’ın bebe çocuk konfeksiyonu sektörünü yakından tanıdığını ve sektör adına yıllardır önemli çalışmalarda bulunduğunu anımsatarak, “Öncelikle Bursamızın en önemli değerlerinden biri olan Uludağ Üniversite’sindeki yeni göreviniz dolayısıyla sizi tebrik ediyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum. BEKSİAD olarak bizler, eksikliklerimizi görüp bu doğrultuda hareket ediyoruz. Çağa ayak uydurabilmemiz noktasında Uludağ Üniversitesi ile yapacağımız işbirliklerinin bizlere büyük kazanımlar sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

BEKSİAD çatısı altında büyük oranda KOBİ’lerin faaliyette bulunduğunu dile getiren Başkan Atalay, “Bebe çocuk konfeksiyonu sektörü ve diğer sektörler için eğitim çalışmaları olması gerekiyor. Bizim gibi işadamlarının Uludağ Üniversitesi öğretim görevlileriyle iletişim kurmaya ihtiyacı olduğu kanaatindeyim” diye konuştu.

BEKSİAD yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay ise görev süresi boyunca yapacağı çalışmalar hakkında bilgiler paylaşırken, üniversite olarak STK’larla olan işbirliklerinin her anlamda artacağına işaret etti.

İlgili Haberler