Komşu için son 4 gün!

Yunanistan`ın 5 Haziran`da IMF`e bu ayki ilk ödemesini yapması bekleniyor. Ancak henüz kreditörlerle anlaşma sağlanamadı. Belirsizlik nedeniyle geçen haftanın son iki gününde medvuat çıkışı 800 milyon Euro`yu aştı.

Komşu için son 4 gün!
- A +

 

Financial Times Gazetesi’nde yer alan habere göre, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, kreditörleri absürd taleplerde bulunmak ve Atina'yı acımasız biçimde cesaretlendirmeye çalışmakla suçlayarak anlaşma sağlanmasının daha da zorlaşmasına neden oldu. 

Çipras'ın Le Monde Gazetesi’nde çıkan suçlamaları, Yunan Hükümeti’nin anlaşmaya yakın olduğu yönündeki açıklamalarının hemen ardından geldi. Atina'nın cuma günü IMF'ye 300 milyon Euro’luk borç geri ödemesi var.
 
ADETA KAÇIYORLAR

Ay sonuna kadar ödenmesi gereken borç 1,6 milyar Euro. Birçok Euro Bölgesi yetkilisi bu hafta bir sonuç çıkmazsa, reformları ay sonuna yetiştirmek için zaman kalmayacağından korkuyor. Belirsizlik ise Yunan bankalarından büyük ölçekli mevduat çıkışına neden oldu. Geçen haftanın son iki gününde medvuat çıkışı 800 milyon Euro’yu aştı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler