Kokoreçe yeni rakip "işkembe döner"

Çorum'da kafeterya açan emekli doktor Şükrü Tokatlıoğlu, yaklaşık 6 aylık çalışmayla kokoreç ve kırmızı ete alternatif olarak "işkembe döner" üretti.

Kokoreçe yeni rakip "işkembe döner"
- A +

 

Çorum'da emekli olduktan sonra kafeterya açan doktor Şükrü Tokatlıoğlu, yaklaşık 6 aylık çalışmayla hazırladığı ve "Hattuşa" adını verdiği işkembe dönerle kokoreç ve kırmızı ete alternatif sunuyor.

Göğüs hastalıkları uzmanı Tokatlıoğlu, AA muhabirine, görev yaptığı hastaneden üç ay önce emekli olduğunu ve iki hafta önce kafeterya açtığını söyledi.

Yemek tutkunu olduğunu ifade eden Tokatlıoğlu, bu tutkunun kendisini yeni fikirler denemeye yönelttiğini, işkembe döner için çeşitli araştırmaların ardından denemeler yaptığını anlattı.

Tokatlıoğlu, yaklaşık 6 ay süresince 150 kilograma yakın işkembe kullanarak sağlıklı ve lezzetli işkembedöneri yapmak için ter döktüğünü belirterek, "İşkembenin çeşitli hazırlanma süreci var. Bu süreç benim sırrım. Hazırlık aşamasından sonra işkembeyi haşlıyor ve döner ocağına takıyoruz. Daha sonra buradan kestiğimiz işkembe parçalarını ocakta hafif kızartıp kırmızı biber, karabiber, pul biber, kimyon ve tuz kullanarak servis yapıyoruz" dedi.

Tokatlıoğlu, yaklaşık iki haftada  işkembe dönerinin büyük ilgi gördüğünü kaydederek, "Günde yaklaşık 8 kilograma yakın işkembedöner satıyoruz. İl dışından da bu lezzeti tatmaya gelenler oluyor. Müşterilerimizden aldığımız tepkiler üst düzeyde" diye konuştu.

Yorum Ekle