Kök hücre çalışması da yapılabilecek

Hayırsever Sabahattin Gazioğlu tarafından yaptırılan Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji Onkoloji Hastanesi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından hizmete açıldı.

Kök hücre çalışması da yapılabilecek
- A +

 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'da hizmete alınan 50 yataklı Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji Onkoloji Hastanesi'nin, kök hücre çalışmalarının da yapılabileceği bir merkez olacağını söyledi. Arınç, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Görükle Yerleşkesi'nde inşa edilen hastanenin açılış töreninde konuştu.
"GÜNEY MARMARA'NIN İHİTYACINI KARŞILAYACAK"
UÜ'nün köklü bir üniversite olduğunu, çok değerli akademisyenlerle nitelikli bir eğitim verildiğini belirten Arınç, Sabahattin Gazioğlu tarafından üniversite yerleşkesinde yaptırılan hastanenin hayırlı olmasını diledi.

Arınç, şunları kaydetti:

"Burası, 50 yataklı, kök hücre çalışmalarının da yapılabileceği bir merkez olacak. Yaşlılar için onkolojide bir bölümümüz var ancak çocuklar açısından bu açığımızı kapatmak mecburiyetindeydik. Sadece Bursa'nın değil, belki Güney Marmara'nın da büyük bir ihtiyacını karşılayacağını düşünüyorum. Bursa'da bu tür hamiyetli ve gayretli insanların sayısı az değil. Gittiğim her yerde Bursa'daki bu potansiyeli, her alanda hizmetler yapan değerli insanlarımızı takdirle yad ediyorum. Eskiden hayırseverler cami, Kur'an kursu yaptırırlardı. Kendilerine hizmet olarak sadece bu gösterilirdi ama şimdi o alanda ihtiyaçlarımız oldukça azaldı ve başka hizmet alanlarında hayırseverlerimiz çok büyük mesafeler aldı."

Herkesi hayır yapmaya teşvik etmek gerektiğini dile getiren Arınç, hastanenin hizmete açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Hayırsever işadamı Gazioğlu'na bir plaket veren Arınç, daha sonra Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay ile kurdeleyi keserek hastaneyi hizmete açtı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler