'Koca katliamında', ölü sayısı 3'e yükseldi

Aksaray'da eşinin evi terk etmesine sinirlenen 29 yaşındaki Hakan Özbulduk'un açtığı ateşle ağır yaralanan ve tedavi altına alınan kayınvalidesi 60 yaşındaki Sevda Yazgı da yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Hakan Özbulduk'un öldürdüğü eşi 31 yaşındaki Gonca Özbulduk ve kayınbiraderinin eşi 32 yaşındaki Filiz Yazgı'nın cenazeleri bugün toplara verildi.

'Koca katliamında', ölü sayısı 3'e yükseldi
- A +

 

Kayseri'de oturan Gonca ve Hakan Özbulduk çiftinin, aralarında bir süreden bu yana devam eden geçimsizlik sonucu Gonca Özbulduk, iki hafta öncü 3 çocuğuyla birlikte evi terk edip Aksaray'daki ailesinin yanına yerleşti. Hakan Özbulduk da geçen cumartesi günü Aksaray'ın Ortaköy İlçesi'ne bağlı Kümbet Köyü'ndeki kayınvalidesi Sevda Yazgı'nın evine gelip, eşini ve çocuklarını geri götürmek istedi.

Kapıyı açan kayınvalidesi Sevda Yazgı'nın "Kızım ve torunlarım artık benim yanımda kalacak" sözleri üzerine zorla içeri girdi. O sırada 6 aylık oğlu Ayaz'ı kucağında emziren Gonca Özbulduk da eve dönme isteğini kabul etmeyince, Hakan Özbulduk tabancasını çekip 4 el ateş etti. Kanlar içinde kalan Gonca Özbulduk yere yığılırken, kurşunlar şans eseri bebeğe isabet etmedi. Babalarının annesini öldürmesine tanık olan 9 ve 11 yaşlarındaki 2 çocuk da korkup kaçarak canlarını kurtardı.

Kayınvalidesi Sevda Yazgı'ya da ateş edip evden çıkan Hakan Özbulduk, silah seslerini duyup koşarak eve gelen kayınbiraderinin eşi Filiz Yazgı'ya da ateş etti. Gonca Özbulduk ve Filiz Yazgı olay yerinde hayatını kaybetti. İki kişinin cesedi otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Ağır yaralanan Sevda Yazgı da Aksaray Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alına Sevda Yazgı, bu sabah tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Otopsisi tamamlanan Gonca Özbulduk ve Filiz Yazgı'nın cenazeleri bugün sabah saatlerinde Kümbet Köyü'nde toprağa verildi.

AYAZ BEBEĞİ, YAKINLARINA TESLİM EDİP KAYSERİ'YE GÖNDERMİŞ

Hakan Özbulduk'un, eşini, kayınvalidesini ve kayınbiraderinin eşine ateş ettikten sonra, eşinin kucağında emzirdiği Ayaz bebeği alıp evden uzaklaştığı belirlendi. Özbulduk'un evden kaçtıktan sonra Kayseri'den birlikte geldiği yakınlarına bebeği teslim edip, yeniden Kayseri'ye gönderdiği ortaya çıktı. Özbulduk'un oğlunu yakınlarına teslim ettikten sonra da jandarmayı arayarak, "3 kişiyi vurdum. Gelin beni alın" dedikten sonra adresini verip teslim oldu. Özbulduk, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

EŞİNİ EVDEN DIŞARI ÇIKARMADIĞI İDDİASI

Öldürülen Gonca Özbulduk'un teyzesi 53 yaşındaki Selma Adak, hastane morgu önünde gözyaşları içinde yeğeni Gonca'nın dramını anlattı. Katliam yapan Hakan Özbulduk'un eşini evden dışarı çıkarmadığını iddia eden Adak, şöyle dedi:

"Damat, hanımını evden dışarıya çıkartmıyormuş. Gonca, çarşı, pazar görmüyormuş. Annesine daha önce ''Kapıya çıkamıyorum, anne''diye derdini paylaşmış. O yüzden de geri gitmek istemiyordu."

Selma Adak, Hakan Özbulduk'un, evi terk edip ailesinin yanına yerleşen Gonca Özbulduk'u da sürekli ölümle tehdit ettiğini öne sürdü.

Yorum Ekle

İlgili Haberler