Kobanili yaralılar yaşadıklarını anlattı

Terör örgütü IŞİD’in saldırısında yaralanan Kobanililer, yaşadıklarını anlattı.

Kobanili yaralılar yaşadıklarını anlattı
- A +

 

YPG kıyafetleri giyen IŞİD militanları, Suriye’nin Carablus kentinden Kobani’ye geçerek bombalı saldırıda bulunmuştu. IŞİD’in Kobani’de gerçekleştirdiği bombalı saldırı sonucu çok sayıda insan ölürken, yüzlerce kişi de yaralandı. Türkiye’ye getirilen yaralıların çoğu Suruç Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, yaralılar Kobani’de yaşananları anlattı.

Yaralı bir çocuk, patlama sesiyle uyandığını belirterek, “IŞİD militanlarını gördük. YPG kıyafetlerini gördük. Bizden birileri zannettik. Ama bize silah doğrultular. Bizi taradılar. Ayağıma kuşun isabet etti. O acıyla sürünerek bir eve sığınmayı başardım. Ablamı, kardeşimi öldürdüler” dedi.

"SİLAHLARIMIZI İNDİRDİK"

IŞİD militanları tarafından mayın döşendiğini ileri süren bir Suriyeli ise “IŞİD militanlarının döşediği mayına biçer döver aracım denk geldi. Patlamanın etkisiyle hem aracım hem de kendim tahribat gördük” diye konuştu.

Patlamayla uyandığını belirten bir Suriyeli de kısa süreli sessizliğin ardından, silahlı bir grupla karşılaştıklarını kaydetti. Kendilerinde de silah bulunduğunu belirten Suriyeli, şöyle konuştu:

“Karşı taraftaki silahlı grup, Özgür Suriye Ordusu’ndan olduklarını söyleyince biz silahlarımızı indirdik. Onlar da bizi taradı. Ben yaralı kurtuldum.”

Öte yandan, Suruç Devlet Hastanesi’ndeki yaralıların sağlık durumunun iyiye gittiği, durumu ağır olanların ise Şanlıurfa’ya ve çevre illere sevk edildiği belirtildi.

Yorum Ekle