Kobani kan gölüne döndü!

Rudaw'ın haberine göre dün akşam saat 21:00 sıralarında Kobani’de gerginlik dindi. Ancak sabah saatlerinde Miştenur Hastanesi etrafında YPG güçleri ile IŞİD mensupları arasında çatışmalar yeniden başladı.  

Kobani kan gölüne döndü!
- A +

 

Reuters'ın haberine göre ise dün Kobani ve çevresinde yaşanan saldırılarda ölü sayısı 146'ya çıktı!

Rudaw muhabiri, “Dün kente sızan ve Mıştenur Hastanesi başta olmak üzere kentin bazı yerlerinde saklanan IŞİD’liler, YPG güçleri, asayiş ve halk tarafından kuşatma altına alındı” dedi.
 
REUTERS: ÖLÜ SAYISI 146'YA ÇIKTI
 
Terör örgütü IŞİD, dün Kobani kentine sızmış, intihar saldırıları düzenlemiş, ardından çatışmalar çıkmıştı. Reuters'ın son haberine göre Kobani ve çevresideki saldırılarda ölü sayısı 146'ya geçti.
 
AA: ARALIKLARLA SİLAH SESLERİ DUYULUYOR
 
AA'nın haberine göre terör örgütü IŞİD ile Kürt gruplar arasında dün Kobani kent  merkezinde başlayan çatışmalar nedeniyle Türkiye sınırına gelen grubun bekleyişi sürüyor. Bekleyenlerin sıcak nedeniyle güneşten korunmak için brandalarla gölge  oluşturmaya çalıştıkları görüldü. 
 
Kobani'den aralıklarla silah sesleri duyulurken, Türkiye tarafında  toplanan vatandaşlar da sınıra yakın yerlerde gelişmeleri takip ediyor. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler