Kızıl,Yanıklar dedi!..

Bursaspor Kulübü eski başkanlarından Levent Kızıl, yeşil-beyazlı kulübün ilk oturumu 7 Mayıs'ta gerçekleştirilecek ve 5 adayın yarışacağı olağan kongresinde 4 adayın tek bir listede birleşmesi gerektiğini söyledi.

Kızıl,Yanıklar dedi!..
- A +

 

Levent Kızıl, yaptığı açıklamada, Bursaspor Kulübü'nün ilk oturumu 7 Mayıs, çoğunluk sağlanamazsa ikinci oturumu 16 Mayıs'ta yapılacak olağan genel kurulunda yeni başkanını seçeceği hatırlattı.

Genel kurul öncesi mevcut başkan Recep Bölükbaşı ile Timur Noyan, Mesut Mestan, Murat Yanıklar ve Cüneyt Özkan'ın başkanlık adaylıklarını açıkladıklarını anımsatan Kızıl, genel kurulun Bursaspor'a hayırlı olmasını diledi.

Kızıl, mevcut başkan Bölükbaşı'nı sportif anlamda başarılı bulmasına karşın mali açıdan yetersiz gördüğünü dile getirerek, şunları söyledi:

"Ben Bursaspor Kulübü eski başkanı olarak daha önce adaylardan Timur Noyan'a destek olacağımı söylemiştim.  Ancak yakın arkadaşım, yıllardır tanıdığım Murat Yanıklar da aday oldu. Desteğim burada Murat Yanıklar'a olacak. Çünkü benim çok yakın bir arkadaşım, kardeşim. Fakat benim burada söylemek istediğim başka birşey var. Aklın yolu bir. Murat Yanıklar, Mesut Mestan ve Cüneyt Özkan tam bir Bursaspor sevdalısı kişiler. Timur Noyan da çok başarıl bir işadamı. Murat Yanıklar, Mesut Mestan ve Cüneyt Özkan'ın Timur Noyan ile birleşmesi ve tek başına güçlü bir liste oluşturmaları lazım. Benim tavsiyem bu."

Kendisinin bugüne kadar girdiği ve destekleği adayın yarıştığı genel kurullarda hiç kaybetmediğini vurgulayan Kızıl, tavsiye ettiği birleşmenin olmaması halinde desteğinin Murat Yanıklar'a olacağına dikkati çekti.

Kızıl, genel kurulda kim seçilirse seçilsin Bursaspor camiasının başkanı olacağını belirterek, bu konuda kendisi de üzerine düşen ne görev varsa yapacağını da sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler