Kılıçdaroğlu'nu dinleyince şok oldum

İstanbul Ticaret Odası ödül töreninde iş adamlarına hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun açıklamasını eleştirdi.

Kılıçdaroğlu'nu dinleyince şok oldum
- A +

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Eskişehir mitingi konuşmasını hatırlatan ve şok olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eskişehir'deki konuşmalarını dinledim şok oldum. Üniversite öğrencilerine sesleniyor ve ya sizden nasıl harç alırlar diyor. Biz neredeyse 2 yıl oldu harcı kaldıralı. Ben başbakandım biz üniversite harcını kaldırdık. Üniversite harcı diye bir şey yok. İnsan buna üzülüyor. Bunların kılavuzunda sıkıntı var. Bundan dolayı durumlar çok kötü. Biz istikrar ve güven ortamı diyoruz, onlar Türkiye'yi kaosa sürükleme ittifakı yapıyorlar" dedi.

Kılıçdorğlu, bugünkü Eskişehir mitinginde öğrencilere hitaben şunları söylemişti:
"Öğrenciyken kredi alıyorsunuz. Mezun oluyorsunuz. Bir sürü sonra kredi borcunu ödeyeceksiniz ama işe girmemişsiniz. Sizden zorla para istiyorlar. Bunu düzelteceğim. İşe girdikten sonra kredi ödemeleri başlayacak. Bütün genç kardeşlerime söz veriyorum. Hiç endişe etmeyin. İş garantili eğitim sistemini başlatacağız. Bütün organize sanayi bölgelerinde yatılı meslek liseleri kuracağız."

ÜLKEMİN MACERAYA GİRMESİNE GÖZ YUMAMAM

Türkiye'nin maceraya giremeyeceğini söyleyen Erdoğan, "Ülkemin maceralara girmesine göz yumamam. Ben damdan düştüm. Onun için görüş ve önerilerimi halkımızla paylaşıyorum. Ana muhalefetin çalışma hayatı ile ilgili 160 vaadi var. Bunların 100'u zaten yapılmış durumda" diye konuştu.

TÜRKİYE'YE FATURASI AĞIR OLDU

Eski Türkiye'de yaşananların Türkiye'ye ağır faturalar ödettiğini söyleyen Erdoğan, "Bazı siyası partilerin 1970 model, 1990 model popülist siyaset yöntemleriyle öne çıkmaya çalıştığını üzüntüyle görüyorum. Bu ülke, değerli arkadaşlarım, popülizmden çok çekti. Öyle ki 'bir veren ben 5 veririm', 'iki anahtar veririm', 'iki konut dairesi veririm' bunların hepsini gördük. Milletimize kaşıkla verip kepçeyle geri alan siyaset anlayışının Türkiye'ye faturası çok ağır oldu" ifadelerini kullandı.

BENİ KARŞILAMAYA GELMEDİLER, CHP ve MHP GELDİ

HDP'yi eleştiren Erdoğan, "HDP'li belediye başkanları ziyaretlerimde beni karşılamaya gelmedi.Çanakkale'de CHP'li belediye başkanı beni karşılamaya geldi bende kendisini makamında ziyaret ettim. Karabük'te aynısı oldu MHP'li başkanda beni karşılamaya geldi açılışta söz verdim, makamında ziyaret ettim. Ama bu HDP'liler dağdan emir aldıkları için gelemiyorlar. Tüm siyasi hayatımda karşımda güçlü bir muhalefet görmek istedim ama olmadı" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler