Kılıçdaroğlu isyan etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'da koalisyon çalışmaları ve Meclis Başkanlığı seçimiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, 'Gecikme doğal bir gecikme değil, sayın cumhurbaşkanının bir an önce görevlendirmeleri yapması gerekiyor.' dedi.

Kılıçdaroğlu isyan etti
- A +

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da koalisyon çalışmaları ve Meclis Başkanlığı seçimiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, ‘Gecikme doğal bir gecikme değil, sayın cumhurbaşkanının bir an önce görevlendirmeleri yapması gerekiyor.’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da koalisyon çalışmaları ve Meclis Başkanlığı seçimiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Meclis Başkanlığı seçimiyle ilgili tartışmaları:  “Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı. Gerisini milletin takdirine bırakmalıyız. Eski kısır anlayışlardan kurtulmamız lazım. Vallahi bıktım, dedikodudan bıktım.” şeklinde değerlendirdi.

BİZ İLKELERİMİZİ HAZIRLADIK
Bakın biz ilkelerimizi hazırladık, kamuoyuna duyurduk. Siz de ilkelerinizi açıklayın. Oturalım konuşalım. Demokrasi uzlaşma rejimidir. Bir dayatma kültürümüz de yok. Ama eğer kanayan bir yara var, bu yaranın mutlaka onarılması gerekiyorsa bunun üzerinde de durulması lazım. Taşeron işçi kanayan bir yara değil mi? Asgari ücrete ömür boyu mahkum edilen sistem değil midir? Evet budur. Bunun adı çağdaş kölelik midir, evet budur.

Sayın cumhurbaşkanı kime görev verecek bilmiyorum, bakalım onlar ne düşünüyorlar öğrenmiş olacağız.

Gecikme doğal bir gecikme değil, sayın cumhurbaşkanının bir an önce görevlendirmeleri yapması gerekiyor. Parlamento tatilde olduğu için, milletvekillerimiz geldiler yeminlerini ettiler. Meclis başkanı seçildi, başkanlık divanının oluşması için CHP üstüne düşeni yaptı. Diğer üç partinin de yapması gerekiyor. Arkasından cumhurbaşkanının ivedilikle bu görevi vermesi gerekiyor.

Eğer seçime gidilecekse, uzun uzun beklemenin de manası yoktur. Koalisyon kurulmazsa hızla seçime gidilir. 

Geçici hükümet sağlıklı kararlar alamazlar. Suriye’de, Orta Doğu’da, AB’de sorunumuz var. Yunanistan’da olaylar var, sorunumuz var. hem içeride hem dışarıda devasa sorunumuz var. vatandaştan şunu istiyorum, bu sorunları kim biriktirdi, kim bu hale getirdi?

Her sorun çözülür, neyle çözülür akılla mantıkla çözülür. Devlet ön yargıyla kinle yönetilmez. Devlet akılla mantıkla yönetilir. Biz aklın mantığın egemen olmasını istiyoruz. Samimiyiz, dürüstüz, sözümüzün arkasındayız durmaya da devam edeceğiz. Seçimse sandık gene konur, vatandaşın tercihi başımızın üstünedir. Ama aslolan bir an önce hükümeti kurmak. Eski kavgalar, meclis başkanı, şu şunu söyledi, bu bunu söyledi. Bunlar bitti artık, meclis başkanı seçildi. Tartışmayı vatandaşın takdirine bırakmamız lazım. Biz geleceğe bakacağız, geleceğe. Hedefimiz gelecek olmalı. Daha güzel bir Türkiye olmalı.

İşsizlik 6 milyon 500 bin kişiyi aştı işsiz sayısı. 17 milyon yoksulumuz var. Türkiye’nin önüne çözüm yolları koymamız lazım. Sorun üreten bir parti değiliz biz. Sorun üretmek istemiyoruz.  

Yorum Ekle

İlgili Haberler