Kılıçdaroğlu istifa etti! Araya kimler girdi?

AK Parti İzmir Milletvekili adayı Savcı Sayan katıldığı televizyon programında, seçimlerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu istifa etti! Araya kimler girdi?
- A +

 

Savcı Sayan seçim akşamı Kılıçdaroğlu'nun istifa etmeye hazırlanırken Altan Öylemen ile yaptığı görüşme sonrasında istifadan vazgeçirildiğini söyledi. Sayan ayrıca Aydın Doğan'ın yeni bir hükümet kurulması için Hüsamettin Özkan ve Zafer Mutlu ile bir araya gelerek HDP, MHP ve CHP'li isimlerle görüşme yaptığını söyledi.

İşte Savcı Sayan'ın açıklamalarından öne çıkan satırbaşları:

AK PARTİ’NİN DÜŞÜRMEK İÇİN UĞRAŞTILAR

Sandık halka gitmiştir halkta kendisine göre oy kullanmıştır. Türkiye’ye karşı büyük bir algı operasyonu vardı. AK Parti’nin düşürülmesi için büyük bir uğraş vardı. Türkiye’yi istikrarsız bir ülke haline getirmek için uğraşan güçler içerde ve dışarda birlikte hareket etti. Bu güçler tüm içerde ve dışarda ellerindeki medya, sermaye ve tüm imkanlarını kullanarak büyük bir yanıltmayla bu sonucun doğmasına neden oldular. Kılıçdaroğlu yüzyılın projesi. Böyle olmasa SSK’yı batıracaksın, kaset komplosuylu genel başkan olacaksın, Ecevit’e, gideceksin, Çiller’e gideceksin seni milletvekili yapmayacaklar. Atatürkçü’yüm deyip Türkiye’yi şikayet edeceksin. Sonra bunlara rağmen hala o koltukta oturuyorsa. Yüzyılın projesi Kılıçdaroğludur. Onun derdi ülkeyi kurtarmak değil. Halkın iradesi diyorlar yüzde 25’i halkı iradesi diyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adlığı yüzde 52’yi görmezden geliyorlar. Pensilvaya’dan başka yerlerden emir alıyorlar. Türkiye’ye operasyon yapan güçlerle harekete ediyorlar.

KILIÇDAROĞLU SEÇİM AKŞAMI İSTİFA EDECEKTİ

Koalisyonla ilgili CHP’yle bir görüşme yapılacaksa Pensilvanya ile yapılsın. Yüzde yirmi altının altında oy alırsam istifa edeceğim dedi. Yüzde 35 hedef koydu ama yüzde 25’te kaldı. 11 puan hedefinden sapmış bunu kendine bir eksiklik olarak kabul etmiyor, istifa etmem gerekir demiyor. 13 yıldır iktidarda kalmış yüzde 41 oy almış bir partiyi saçma bir şekilde eleştiriyor. Kılıçdaroğlu ve CHP’yi kuşatan güçler Türkiye’yi Suriye’ye çevirmek istiyorlar. Türkiye’nin Meclis’ini üçe böldüler. Meclisimiz Suriye Meclisi olma yolunda ilerliyor. Kürt partisi, Alevi partisi, Aşırı milliyetçi Türk partisi. Hadi siz aynı vaatlerde bulunmuştunuz. Hepinizin ortak düşmanı AK Parti’ydi. Neden bir araya gelemiyorsunuz. Bunları artık halk anlamıştır. Kılıçdaroğlu seçim akşamı istifa ediyordu. Hemen Altan Öylemen’i gönderdiler. Altan Öymen Kılıçdaroğlu’na dedi ki; sakın istifa etme. CHP, HDP, MHP hükümeti kuruyoruz.

AYDIN DOĞAN HÜKÜMETİ KURMAK İÇİN GÖRÜŞMELER YAPIYOR

Dün akşam Aydın Doğan, Hüsamettin Özkan ve Zafer Mutlu yeni hükümeti kurmak için CHP, HDP, MHP arasında görüşmelere başlıyorlar. Bir takım yerleri arıyorlar. Türkiye’ye bir oyun oynuyorlar. Hürriyet gazetesi Devlet Bahçeli ile röportaj yapıyor başlık ‘Erdoğan istifa’ derdiniz ne? Neden Erdoğan istifa etsin. Bunlar çözüm üretme derdinde değiller. Halkın iradesi diye yüzde 41’i değil yüzde 13’ü kabul ediyorlar, kendilerini görüyorlar. AK Parti yüzde 41 oyla 13 yıldır inşa ettiği ülkeyi yüzde 25’e mi teslim edecek? Neden sizin özelliğiniz nedir, Bulunmaz Hint kumaşı değil siniz? Niye üçünüz bir arada hükümet kurmuyorsunuz?

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler