Kerimcan akülü sandalyesine kavuştu

Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin başlatmış olduğu '81 Kente 81 Akülü Sandalye Kampanyası' kapsamında Mudanya Çayönü Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi olan 14 yaşındaki Kerimcan Narin akülü sandalyesine kavuştu.

Kerimcan akülü sandalyesine kavuştu
- A +

 

Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin başlatmış olduğu '81 Kente 81 Akülü Sandalye Kampanyası' Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ahmet Rüştü Anadolu Lisesi’nde verdiği iftar yemeğinde de devam etti. Geçtiğimiz yıl Hançerli köyünde kavak ağacının kesimi esnasında devrilen ağacın altında kalarak omurilik felci geçiren Mudanya Çayönü Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Kerimcan Narin, akülü sandalyesine kavuştu. Kerimcan, öğretmeni Erhan Er ile birlikte 'evde eğitim’ projesi kapsamında bir yıl boyunca eğitime gören ve yaşadığı sıkıntılara rağmen teşekkür belgesi alan aldı. TEOG sınavında da okul ortalamasının üzerinde puan alan Kerimcan'a gerçekleştirilen iftarda hayalini kurduğu akülü sandalyesi hediye edildi.
Kerimcan'ın başarısından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Şeker, "Benimde engelli dayım var. Kerimcan'a hediye edilen Akülü sandalyenin bir engellinin sosyal hayata karışması için ne kadar önemli olduğu anlayabiliyorum. Hollanda’da nüfusun az olmasına rağmen sokakta, çok engelli gördüğünü ve bunun sebebini sorduğumda 'Burada engelliler evde tek başına zamanını geçirmiyor. Sosyal hayat katılmaları için teşvik ediliyor ve imkanları da buna müsait' cevabı aldım. Bizlerde yaptığımız her işçe atılımda bunları düşünmemiz gerekir" diye konuştu.
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Tahir Ak ise, "81 Kente 81 Akülü Sandalye Kampanyası çerçevesinde Türkiye'nin çeşitli yerlerinde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri olarak sanal alemde, İzzet Eker öğretmenimizin öncülük ettiği “Din Kültürü Öğretmenleri Paylaşım Grubu” adı altında örgütlenerek böyle bir kampanya düzenledik. Kampanya kapsamında geçen yıldan beri tüm illere akülü sandalyelerini teslim ederek engelli kardeşlerimizin yürüyen ayağı olmaya çalıştıklarını" açıkladı.
Akülü sandalye hediye edilen Narin’in ailesi ise duygularını şöyle dile getirdi:
"Evde Eğitim gören Kerimcan’ın artık dışarıya daha rahat çıkabilecek ve sosyal hayatı kolaylaşacak. Akülü sandalye adeta onun eli ayağı olacak. Bu kampanyaya öncülük eden İzzet Eker’e ve kampanya’ya destek olan tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederiz" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler