Kemal Kılıçdaroğlu: Tüm ailemin malvarlığı araştırılsın

Kızının rezidans dairesi aldığı iddialarının ardından Meclis’te Araştırma Komisyon kurulmasını isteyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Tüm ailemin malvarlığı araştırılsın” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Tüm ailemin malvarlığı araştırılsın
- A +

  Kızı Zeynep Kılıçdaroğlu’nun rezidans dairesi aldığı yönündeki haberlerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu harekete geçti.

Meclis Araştırma Komisyonu kurulması için önerge veren Kılıçdaroğlu, iddialara karşı “hodri meydan” dedi.

Ailesinin malvarlığının araştırılmasını isteyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Eşim, oğlum, kızlarım ve damadım da dahil olmak üzere tüm aile fertlerimin malvarlığı ve kaynağı araştırılsın” dedi.

Kılıçdaroğlu, daha önce yaptığı açıklamada, “Ben kızıma haram yememeyi, kul hakkı yememeyi öğretim. Onlar bunu gayet iyi biliyor. Alın teri ile kazandılar, hırsızlık yapmadılar. Onlarla gurur duyuyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu'nun, CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile eşi İstanbul Milletvekili Gamze İlgezdi’nin dairelerinin bulunduğu rezidanstan daire aldığı iddia edilmişti.

Ortaya atılan yolsuzluk iddiaları üzerine Battal İlgezdi, kendisi ve eşi hakkında soruşturma açılması için savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler