Kazlıçeşme Meydanı için flaş gelişme

Zeytinburnu İlçe Seçim Kurulu, AK Parti ile HDP'nin 30 Mayıs Cumartesi günü için Kazlıçeşme Meydanı'nı istemesi üzerine, kur'a yoluna başvurdu. Çekilen kur'a sonucu miting alanı HDP'ye tahsis edildi.

Kazlıçeşme Meydanı için flaş gelişme
- A +

 

Bakırköy Adliyesi'nde bulunan Zeytinburnu İlçe Seçim Kurulu, AK Parti ile HDP'nin 30 Mayıs Cumartesi günü Zeytinburnu'ndaki Kazlıçeşme Meydanı'nın kendilerine tahsis edilmesi için yaptığı başvuru üzerine, 7 üyeden oluşan İlçe Seçim Kurulu'nu topladı.

Zeytinburnu İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Cavit Marancı, Bakırköy Adliyesi'ndeki odasında AK Parti, CHP, MHP ve Saadet Partisi temsilcisi ile 2 memurdan oluşan İlçe Seçim Kurulu'nu topladı. Son seçime bağımsız olarak girdiği için, İlçe Seçim Kurulu'nda yer almayan HDP'den bir temsilci de toplantıya çağrıldı.

İlçe Seçim Kurulu, HDP'yi temsilen Halil Işık'ın da gelmesi üzerine toplantıya başladı. Toplantıda, iki partinin aynı gün, aynı alan için başvurusu bulunduğu hatırlatılarak, 298 sayılı Yasa'nın 3. maddesi gereğince kur'a çekimine geçilmesine karar verildi. Çekilen kur'ada HDP çıkınca, Kazlıçeşme Meydanı'nın 30 Mayıs Cumartesi günü HDP'ye tahsis edilmesi kararlaştırıldı.

AK PARTİ'DEN MUHALEFET ŞERHİ

Toplantıya AK Parti'yi temsilen katılan Osman Civelek ise miting alanının HDP'ye tahsisine yönelik karara muhalefet şerhi koydu. Zeytinburnu İlçe Seçim Kurulu tarafından 20 Mayıs günü ilan edilen miting alanı listesinde Kazlıçeşme'nin bulunmadığını belirten Civelek, “Bu nedenle, tekrar karar alınarak Kazlıçeşme'nin miting alanı yapılması usul ve yasaya aykırıdır" dedi.

MHP 31 MAYIS PAZAR GÜNÜ KAZLIÇEŞME'DE MİTİNG YAPACAK

Toplantıda ayrıca, aynı alanın 31 Mayıs Pazar Günü miting için MHP'ye tahsis edilmesine karar verildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler