Katil zanlısından ilginç savunma!

Ümraniye'de bir rezidansta oturan 35 yaşındaki Fatma Şerban'ı bıçak darbeleriyle öldürdükten sonra tatil yapmaya gittiği Çeşme'de yakalanan Köksal Şahin'in ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın karar duruşması görüldü.

Katil zanlısından ilginç savunma!
- A +

 

"GÖZLE GÖRÜLMEYEN ŞAHISLARIN ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SÖYLÜYOR" SAVUNMASI

Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Köksal Şahin (33) ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada söz alan sanık avukatı Ahmet Yılmaz müvekkili hakkında verilecek cezada indirim maddelerinin uygulanmasını talep ederek, "Sanık savunmasında gözle görülmeyen şahısların maktulü öldürdüğünü söylüyor ve ilk önce maktulün kendisine bıçakla saldırdığını belirtiyor" dedi. Duruşmada söz alan Fatma Şerban'ın avukatı Sevcan Kumyol Yücel, kendisini "Ona cin musallat olmuş. Kendini doğramaya başladı" diyerek kendini savunan sanıkhakkında indirim maddeleri uygulanmadan ceza verilmesini istedi.

"ALLAH RAHMET EYLESİN, BEN HİÇBİR ŞEY YAPMADIM"

Duruşmada son sözü sorulan Köksal Şahin ise, "Ölen kişiye Allah rahmet eylesin. Yakınlarına başsağlığı dilerim. Ramazan ayındayız, şuanda da oruçluyum. O gün ben ona hiçbir şey yapmadım" dedi. Bunun üzerine mahkeme başkanı, "Ben öldürmedim mi diyorsun" diye sordu. Sanık Şahin, "Boynumdan muskayı alıp lavaboya attıktan sonra hiçbir şey hatırlamıyorum" diye konuştu.

MÜEBBET HAPİS CEZASI

Mahkeme heyeti, Şahin'in "Tasarlayarak ve canavarca hisle eziyet çektirerek öldürme" suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Sanığın yargılama sürecindeki olumlu davranışlarını takdiri indirim sebebi olarak belirleyen mahkeme, Köksal Şahin'i müebbet hapse çarptırdı. Köksal Şahin ayrıca, "Nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme" ve "Hırsızlık" suçlarından da toplamda 7 yıl 1 ay hapis cezasına mahkum edildi.

İDDİANAMEDEN

Ümraniye'de bir rezidansta oturan Fatma Şerban'ın cansız bedeni geçtiğimiz yıl Eylül ayında komşuları tarafından bulunmuştu. Polisin olayla ilgili yaptığı soruşturmada cinayeti Şerban ile bir süredir beraber olduğu öğrenilen Köksal Şahin'in işlediği tespit edildi. Köksal Şahin'in binaya giriş ve çıkışı sırasında güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri, cinayeti onun işlediğinin delili olarak dosyaya girdi. Fatma Şerban'ı bıçak darbeleriyle öldürdükten sonra tatil yapmaya gittiği Çeşme'de olayın ertesi günü yakalanıp İstanbul'a getirilen Köksal Şahin hakkında "Tasarlayarak ve canavarca hisle eziyet çektirerek öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis ve "Nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme", "Hırsızlık" suçlarından da 8 buçuk yıldan 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.


DHA-Güvenlik - Türkiye-İstanbul / Ümraniye - Arzu KAYA

Yorum Ekle

İlgili Haberler