Kaş Gezi Rehberi

Tüm yılın stresinden arınmanızı sağlayacak olan tatil beldesi Kaş’ta gönlünüzce zaman geçirebilirsiniz. Enfes bir gezi rotası hazırlamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Çünkü sizler için görülmeye değer yerleri araştırdık! Not almaya başlayın!

Kaş Gezi Rehberi
- A +

 

  • Antiphellos Antik Tiyatrosu

Antik yerleri gezmeyi sevenler buraya adeta bayılacak. Antik dönemden günümüze kadar gelmeyi başarmış olan antik tiyatronun mimarları Likyalılar. Özellikle gün batımını izlemek için tercih edebilirsiniz. Çünkü harika bir Kaş ve Meis Adası manzarası var. Üstelik etkileyici fotoğraflar çekerek sosyal medyada paylaşmak isteyenler için de kuşkusuz son derece cazip bir yer!

  • Uzun Çarşı

Sıra dışı takı modelleri, ilginç kıyafetler ve bol miktarda hediyelik eşya bulabileceğiniz Uzun Çarşı mutlaka zaman geçirmeniz gereken yerlerden biridir. Çarşıyı boydan boya gezdiğinizde karşınıza Kral Mezarı olarak bilinen Lahit de çıkacak. Bu sayede gezi ve alışveriş saatlerini antik bir yeri de inceleyerek tamamlama şansınız oluyor. M.Ö 4. yüzyıla ait bloğun altında bir de kitabe bulunuyor.

  • Batıkşehir ve Kekova

Kaleköy’ün karşısında bulunan Kekova Adası’nın çevresinde yer alan bu antik bölgede muhteşem zaman geçirebilirsiniz. Dolkisthe Antik Kenti’nden kalma kalıntılar sizi çok etkileyecek. Bu kalıntıların 2. yüzyılda meydana gelen bir depremden sonra su altına gömüldüğü tahmin ediliyor. Bu bölgenin uç kısmında ise Kaş’ın ünlü tersane koyunu da görebilirsiniz.

  • Saklıkent Kanyonu

Elbette gezi listenizde mutlaka Saklıkent Kanyonu da bulunmalı! Su sporlarından hoşlananların uğrak mekanı haline gelen kanyon için coğrafi bir güzellik abidesi demek yersiz olmaz. Bu kanyonun da bir deprem sonrasında oluştuğu tahmin ediliyor. Bu arada Saklıkent Kanyonu aynı zamanda Muğla ile Antalya sınırını da çiziyor. Bu bilgi, kanyonun nerede olduğuna dair fikir yürütmenizi de sağlayacaktır.

Kaş’ta Konaklama Adresleri

Elbette listemiz sadece bu eşsiz güzelliklerle sınırlı değil. Kaş’ta gezebileceğiniz çok sayıda farklı güzellik de mevcut. Bu arada yola çıkmadan önce Kaş otelleri arasından seçim yaparak yerinizi erken dönemde ayırtmanızda fayda var. Bunun kolay yolu Tatilsepeti.com oluyor. Otel seçeneklerini keyifle inceleyebilir ve fiyatlara da göz atabilirsiniz. Site üzerinden rezervasyon işleminin de kolaylıkla yapılabildiğini belirtelim.

Yorum Ekle