Karsan'dan kadın-erkek eşitliğine büyük önem

Türkiye otomotiv sanayinin önde gelen kuruluşlarından Karsan, kadın-erkek eşitliğinin çalışma kültürünün bir parçası haline getirilmesi için yürüttüğü faaliyetlere bir yenisini daha ekledi.

Karsan'dan kadın-erkek eşitliğine büyük önem
- A +

 

Çalışma hayatında kadın erkek eşitliğinin geliştirilmesinin uzun soluklu bir süreci beraberinde getirdiği gerçeğinden yola çıkan şirket, 2019’da Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ile kadın erkek eşitliğinin geliştirilmesi ve kadın istihdamının artırılmasına yönelik protokolü imzalamasının ardından başlattığı süreci “Şiddete Sıfır Tolerans” eğitimleri ile sürdürüyor.

ILO Türkiye ofisi tarafından çalışma hayatında toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesi amacıyla yürütülen faaliyetler doğrultusunda ILO Akademi üzerinden verilen “Şiddete Sıfır Tolerans” eğitimlerini alan ilk kuruluş da Karsan oldu. Karsan çalışanlarına verilen eğitimlerle hem iş yaşamında hem özel hayatta yaşanan şiddet konusundaki farkındalığın artırılması hedefleniyor. Ayrıca Karsan; çalışanlara destek sağlamak amacıyla “Şiddete Sıfır Tolerans Prosedürü” oluşturdu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler