Karanlık sokaklarımız var

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Mollaarap Mahalle Muhtarı Elif Serbest Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde bulunan bazı sokaklarımızda lamba yok” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Mollaarap Mahalle Muhtarı Elif Serbest Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde bulunan bazı sokaklarımızda lamba yok. Özellikle bazı sokaklarımızda vatandaşlarımız büyük sıkıntılar yaşıyor. Karanlık sokaklardan geçerek evlerine ulaşmaya çalışan mahalleli zorluklarla karşılışıyor. Ayrıca, Mahallemizde yer altına alınmayan elektrik telleri tehlike saçıyor. Lodosu ile ünlü Bursa’da çıkan her rüzgarda mahallemizdeki elektrik telleri kopuyor. Vatandaşın evlerindeki elektrikli eşyaları sık sık arıza yapıyor. Düşen elektrik voltajı mahalle sakinlerini zor durumda bırakıyor Bu konuda UEDAŞ yetkilileri ile görüştük. Bu konunun en kısa sürede çözüleceğine inanıyorum” dedi.

OTAPARK İSTİYORUZ

Mollaarap Mahallesi Elif Serbest mahalede en büyük sorunlarından biri olarak ulaşım ve otapark sıkıntısı yaşadıklarını kaydederek,  “Özellikle minübüşlerle ilgili olarak sorunlar yaşıyoruz. Biz buraya daha çok yoplu taşıma aracı istiyoruz. Sokaklarımız dar olduğundan ve evlerimizin altında otopark yeri olamadığından araçlarını sokaklara bırakıyor. Bu da zaten sıkışık olan trafiği daha da içinden çıkılmaz hale getiriyor” dedi. Yıldırım Belediyesi’nin en köklü mahallerinden biri olan Mollaarap Mahallesi’ne hizmetin zamandında ve yerinde geldiğini muhtar Elif Serbest, “Her mahallede olduğu gibi bizimde ufak tefek sorunlarımız var. Ama yine de mahallemizde herhangi bir sorunumuz belediyeye bildiriyoruz. Anında çözüme kavuşuyor. Bu konuda Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edabali’ başta olmak üzere tüm yetkili kurumlara teşekkür ediyorum” diye konuşarak sözlerini tamamladı.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ