Karaloğlu'ndan moral ziyareti

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, seçim ve işçi eylemleriyle oldukça yoğun bir gündemi başarıyla geride bırakan, Bursa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü personelini Ankara yolunda ki yerleşkesinde ziyaret etti.

Karaloğlu'ndan moral ziyareti
- A +

 

Şube girişinde İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız ve Çevik Kuvvet Şube Müdürü Serdar Çalışkan tarafından karşılanan Vali Karaloğlu, personel ile öğle yemeğinde buluşup, sohbet etti.

Ziyarette konuşan Vali Karaloğlu: " Son dönemde Bursa'da 2 büyük olayı beraber yürüttük. Seçim süreci yaşıyorduk, ama bu süreç içerisinde çok alışık olunmayan işçi eylemiyle karşı karşıya kaldık. Toplu iş sözleşmesi yapılmış ve geçerli bir toplu iş sözleşmesi varken, Bursa'nın ve Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından olan Reno ve Tofaş ile başlayan, daha sonra yan sanayiye de sıçrayarak 5 fabrikayı kapsayan, yaklaşık 12-13 gün süren bir iş bırakma eylemiyle karşı karşıya kaldık. İşveren ve bizler içinde yeni olan bu durumda, zor bir süreci geride bıraktık. Ülke ekonomisini derinden etkileyen ve daha da uzaması halinde büyük tahribat yapabilecek bir olaydı. İhracatta 500 milyon dolar Ülkemizi zarara uğratan bu süreçte, Bursa Emniyet Müdürlüğü ve ilgili olan şube müdürlüklerimizle, başta Güvenlik ve Çevik Kuvvet olmak üzere tüm şubelerimiz üzerlerine düşeni yaptılar.

Şükürler olsun ki özellikle dışarıdan olaya müdahil olmak isteyen kötü niyetli kişilere hem işçi kardeşlerimiz hem de görevli arkadaşlarımız imkan vermediler. Sağduyulu işçilerimiz ve görevli personelimizle fabrikalarına zarar verilmesine mani oldular. Kimsenin burnu kanamadan bu eylem ve seçim sürecinden başarı ile çıkan başta Emniyet Müdürümüz olmak üzere tüm arkadaşlarımı cani yürekten kutluyorum" dedi.
Ziyaret sonunda, 'Ulu Şehrin' huzur ve güvenliği için yaklaşık 330 personelle, 6500 metrekarelik bir alanda hizmet veren Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nü gezen Vali Karaloğlu'na, personelin kullandığı teçhizat da tanıtıldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler