Karaloğlu, iftarını hafız adaylarıyla açtı

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, İsmail Hakkı Bursevi Kuran Kursu’nda hafızlık eğitimi gören öğrencilerle birlikte orucunu açtı.

Karaloğlu, iftarını hafız adaylarıyla açtı
- A +

 


Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Ramazan ayı boyunca her gün farklı yerde iftar açmaya devam ediyor. İsmail Hakkı Bursevi Kuran Kursu’nda hafızlık eğitimi görenlerle iftar açan Karaloğlu, öğrencilerle sohbet etti. Yerleşkeyi de gezen Karaloğlu, ardından İsmail Hakkı Bursevi Hazretleri’nin kabri başında dua etti.

İsmail Hakkı Bursevi'nin manevi huzurunda iftar sofrasını paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Karaloğlu, “Allah tuttuğunuz, tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Bu akşam İsmail Hakkı Bursevi Hazretleri'nin manevi huzurunda bir iftar sofrasını sizlerle paylaşmış olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. İftarlarda toplumun farklı kesimleri ile bir araya gelmeye çalışıyorum. Her akşam farklı mekanlarda, vatandaşlarla buluşmaya çalışıyorum. Bu akşamda hafızlık eğitimi alan çocuklarımız ile beraber olmayı arzu ettim. Ramazan ayının ülkemizin birliğine, dirliğine vesile olmasını, İslam Dünyasında akan kanın, akan gözyaşının durmasına vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Gece, Ulu Şehir'in temel taşlarından olan Nemçe Gazisi İsmail Hakkı Bursevi Hazretleri'nin yaptırmış olduğu Cami-i Muhammedi'nin avlusunda kılınan teravih namazı ile son buldu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler