Karaloğlu, iftar sofrasında vatandaşlarla buluştu

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, 'Gönül Adamı' ile 'Devlet Adamı' kavramlarını aynı noktada buluşturan ender bürokratlardan birisi. Göreve başladığı ilk günden itibaren vatandaşlarla sürekli diyalog halinde olan ve iftar sofralarını Ramazan ayına özgü paylaşma ruhuyla halkla iç içe yapan Karaloğlu, bugünde yine sımsıcak bir mahalle iftarında sokakta kurulan bir sofrada vatandaşlarla buluştu.

Karaloğlu, iftar sofrasında vatandaşlarla buluştu
- A +

 

Mustafakemalpaşa İlçesi Aralık Mahallesinde gerçekleşecek buluşma öncesinde, bu güzel geceye ev sahipliği yapacak olan Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odasının ilçe merkezinde ki hizmet binasında Oda çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Karaloğlu, daha sonra iftarın verildiği Aralık Mahallesine geçti.

Sıcak ve samimi bir hava da geçen, 'Sokak İftarında' konuşan Vali Karaloğlu: “ Geçtiğimiz günlerde Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odamızın başkanı iftara davet etmek için geldiklerinde, arkadaşlar ‘Körler, Sağırlar birbirlerini ağırlar’ misali iş adamlarımıza yönelik bir iftarsa ben dahil olmam dedim. Onlarda bana ‘yok efendim biz vatandaşımızla birlikte bir iftar düşünüyoruz ‘ dediler. Tamam o zaman bende seve seve geleyim ve vatandaşımızla birlikte aynı sofrayı paylaşalım şeklinde görüşmemiz olmuştu. Mübarek ramazan ayının bereketini, sevgisini bir paylaşalım istedim. Birlikle beraberlik içerisinde geçirmemiz gereken bu sabır ayını, çok şükür ki güzel bir şehir de, huzurlu bir Ülke de eda ediyoruz. Hep birlikte şahit oluyoruz ki! Etrafımız da çok ciddi sorunlar var. Ortadoğu İslam dünyasında kan var, gözyaşı var, kargaşa var. Ne yazık ki aynı zamanda bu kaosun Ülkemize sıçraması içinde bir gayret de var. Onun için birbirimize kenetlenmemiz önemli. Bu mübarek ayda bereketli sofralarımızı da vesile kılarak, birlikteliğimizi pekiştirmemiz lazım. Bugün olduğu gibi yaşlısı, genci, hanımefendisi bir sokakta mutlu bir şekilde soframızı paylaşıyorsak, Ülkemizin yarınlarının bugünden daha iyi olabilmesi içinde hep birlikte hareket etmeliyiz. Ben bugün bizi burada buluşturan Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odamıza ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

İftar sonrası vatandaşlarla bir süre mahalle kahvesinde çay içerek, sorunlarını dinleyen Vali Karaloğlu ilçeden ayrıldı.Yorum Ekle

İlgili Haberler