sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Kanserde şekere dikkat

Uzmanlardan kanser hastalarına şeker uyarısı geldi. Şekerin kanser hücrelerini beslediği açıklanırken, tedavi süresince tatlı tüketiminin doktor kontrolünde olması gerektiği bildirildi.

Kanserde şekere dikkat
- A +

 

Onkoloji Uzmanı Ayşe Demirci, çok fazla şekerin kilo artışına, bunun ise kanser ve diğer birçok hastalığın gelişimi için risk faktörünü arttırdığına dikkat çekerek, vatandaşlara şekerden tamamen uzak durmamaları yönünde uyarılarda bulundu. Dr. Ayşe Demirci, kanser hastalığında şekerin kanser hücrelerine etkileriyle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Demirci,  şekerin vücutta tüm hücreleri beslediği gibi kanser hücrelerini de beslediğini fakat yapılan çalışmalara göre şekerin kanser gelişimi için şart olmadığını söyledi. Çok fazla şekerin kalori alımına ve kilo artışına neden olduğuna dikkat çeken Demirci, “Kilo artışı ve obezite ise kanser ve diğer birçok hastalık gelişimi için artmış risk faktörüdür. Şekerden tamamen uzak durmalıyız. Vücudumuz, yaşam için önemli olan organlarımızın fonksiyonlarını devam ettirebilmek için şekeri kullanmaktadır” açıklamasını yaptı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler