Kanınız donacak! 8 aylık bebeğini...

Sarıyer’de 1,5 ay önce "yüksekten düştü" diyerek hastaneye götürülen 8 aylık kızını, hastane odasının tuvaletinde boğmaya çalışırken yakalandığı belirtilen anne Ö. A.(37) hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Kanınız donacak! 8 aylık bebeğini...
- A +

 

Savcılık, sağlık ekiplerinin müdahalesiyle hayata döndürülen ancak daha sonra hayatını kaybeden bebeğin annesi hakkında "Beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak çocuğunu öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açtı.

"BEBEĞİNİ ÇATI KATININ CAMINDAN AŞAĞIYA DÜŞÜRDÜ"

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre olay şöyle gelişti: Şüpheli Ö. A. 3 Nisan günü sabah saatlerinde kız bebeğini kucağında tutarken çatı katının camından aşağıya düşürdü. Ani bir hareketi sonucunda annesinin kucağından düşürülen bebek, babası M. A. ile anneanne S. K. tarafından Acıbadem Maslak Hastanesi’ne götürüldü.

"ELLERİYLE AĞZINI VE BURNUNU KAPATARAK..."

Hastanede tedavi gören henüz 8 aylık bebek, taburcu edilmek üzereyken şüpheli anne Ö. A. kızını yere düşürmesi ve kızının şiddetli acı çektiğini düşünmesi nedeniyle vicdan azabı duyarak bunalıma girdi. 7 Nisan günü bebeğini yatmakta olduğu odadan alarak tuvalete götürdü. Kızının damarlarına takılı boruların ucundan kesti ve tuvaletin kapısını kilitledi. Elleriyle ağzını ve burnunu kapatarak bebeğini boğdu ve kızını morarmış duruma getirdi. Bu sırada bebeğin anneannesi kapıyı çaldı. Ö.A. "Anne birazdan çıkacağız" diye seslendi. Israr etmesine rağmen kapı açılmayınca şüphelenen S. K. hastane görevlilerine haber verdi. Görevliler kartla kapıyı açtıklarında şüpheli Ö. A.’nın elleriyle bebeğin ağzını ve burnunu kapattığını gördü.

NABZI ATMAYAN BEBEK HAYATA DÖNDÜRÜLDÜ AMA 11 GÜN YAŞAYABİLDİ

Bebeğin nabzının atmadığını tespit eden görevliler acil müdahale personeline haber verdi. Bebek bu müdahaleyle hayata döndürülüp, gözlem altına alındı. Gözaltına alınan anne Ö. A. bir gün sonra 8 Nisan’da tutuklandı. 8 aylık bebek tedavisi sürerken, 18 Nisan günü yaşamını yitirdi.

BİR ANNE, ÖLDÜRDÜĞÜ KIZININ DOĞUM GÜNÜNDE HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Soruşturmayı yürüten savcılık, anne Ö. A. hakkında "Beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak çocuğunu öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açtı. Tutuklandıktan sonra ruh sağlığının tespiti için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve Adli Tıp Kurumu’nda gözlem altına alınan banka müfefttişi anne Özlem A., kızının doğum günü olan 6 Ağustos’ta ilk kez h?kim karşısına çıkacak.

Yorum Ekle