Kan donduran ifade!

Yengesini av tüfeğiyle öldüren 26 yaşındaki Erdal Ünsal'ın yargılandığı mahkemede ifadesi adeta kan dondurdu.

Kan donduran ifade!
- A +

 

ADANA'da yengesi 30 yaşındaki Emine Ünsal'ı av tüfeğiyle öldüren 26 yaşındaki Erdal Ünsal, ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandığı mahkemede psikolojik sorunları olduğundan yakınarak, "Bir şey beni takip ediyor gibi oluyordu. Yengem gözümde insan gibi değildi, canavar gibi bir şeydi" diye savunma yaptı.

4 Mart'ta merkez Seyhan İlçesi'nin Ova Mahallesi'nde Erdal Ünsal, aynı evde oturan ağabeyinin eşi Emine Ünsal ile belirlenemeyen bir nedenle tartıştı. Tartışma sırasında av tüfeğini alan Erdal Ünsal, yengesine ateş etti. Sırtından yaralanan Emine Ünsal kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, Erdal Ünsal da tutuklandı.

'BİZE YÜK OLUYORSUN DİYEREK KÜFÜR ETTİ'

Erdal Ünsal, Cumhuriyet Savcısı'na verdiği ifadesinde olay tarihinden 5 ay kadar önce işten çıktığını belirterek, "Ağabeyim Murat Ünsal bana zaman zaman harçlık veriyordu. Olay günü yengem bana 'Neden hala iş bulmuyorsun. Bize yük oluyorsun' diyerek küfür etti. İşsiz kaldığım 5 ay boyunca yengemin devam eden bu hareketleri nedeniyle sinirlendim ve yatak odasında bulunan pompalı tüfeği alarak yengeme ateş ettim" dedi. 

İFADE DEĞİŞTİRDİ

Katil zanlısı Ünsal, 'kasten öldürme' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı. İfadesini değiştiren Ünsal, psikolojik sorunlarının olduğunu öne sürerek, "Olay günü de aynı şekilde bu sorunlarımın etkisi ile tüfekle ateş ettim yengemi vurdum. Ben olay günü onu yengem olarak görmedim, başka biri olarak gördüm. Bir şey beni takip ediyor gibi oluyordu. Neyin takip ettiğini bilmiyorum. Yengem gözümde insan gibi değildi canavar gibi bir şeydi" diye savunma yaptı.
Mahkeme heyeti, Erdal Ünsal'ın tutukluluk halinin devamına karar verirken duruşmayı erteledi.

Yorum Ekle