sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Kan donduran cinayet planı!

Maaşını alabilmek ve evine yerleşmek için av tüfeğiyle öldürdüğü iddiasıyla tutuklandı.

Kan donduran cinayet planı!
- A +

 

ADANA’da emekli İbrahim Kılınç’ı (63) maaşını alabilmek ve evine yerleşmek için av tüfeğiyle öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan damadı Soner Özbeğ (23) ile ona yardım eden eşi Sibel Özbeğ (19) hakkında tasarlayarak öldürme suçundan dava açıldı.

Olay, geçtiğimiz 31 Aralık’ta merkez Seyhan İlçesi’nin Sucuzade Mahallesi’nde meydana geldi. Devlet Demiryolları’ndan emekli İbrahim Kılınç’tan haber alamayan komşuları durumu polise bildirdi. Eve gelen polis ekipleri başından pompalı tüfekle vurularak öldürülen Kılınç’ın cesedini buldu. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, eve en son Kılınç’ın damadı Soner Özbeğ’in girdiğini belirledi. İbrahim Kılınç’ın evlatlık olarak aldığı kızı Sibel Özbeğ’in de cinayete yardım ettiği ortaya çıktı.

İddiaya göre, Soner Özbeğ, eşine kayınpederini öldürüp kendisiyle de formaliteden boşanacağını, böylece hem kayınpederinin evine yerleşeceklerini, hem de maaşını alacaklarını belirterek plan yaptı. Özbeğ, eşine evin anahtarını alarak girişteki ayakkabılığa koymasını istedi. Sibel Özbeğ ise temizlik yapma bahanesiyle üvey babasının evine giderek anahtarı ayakkabılığa koyup eve geldiği saatleri eşine söyledi. 30 Aralık’ta eve giden Soner Özbeğ, kayınpederini pompalı tüfekle öldürerek evden ayrıldı. Daha Sonra Soner Özbeğ eşine babasını öldürdüğünü anlattı. Karı-koca izlerini silmek için elbiseleri yıkayıp kanıtları yok etti. Olayla ilgili gözaltına alınan Soner Özbeğ, tutuklanırken, eşi Sibel Özbeğ ile silahı temin edip saklanmasına yardım ettikleri öne sürülen 3 şüpheli de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İDDİANAME TAMAMLANDI

Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı iddianamesini hazırladı. İddianamede şüphelilerin ifadelerine de yer verildi. Soner Özbeğ ifadesinde, "Güvercin beslemek için kayınpederimin evinin damına baraka yapacaktım. Olay günü de eve giderken tüfeğimi yanımda götürdüm. Damdan inerken karşılaştığım kayınpederim bana hakaret etti. Bir şey söylemeden evden ayrıldım. Daha sonra uyuşturucu hap aldıktan sonra eve geri döndüm. Tüfekle kayınpederimi öldürdüm" dedi. Sibel Özbeğ ise eşinin kendisine planlarını anlattığını ancak buna karşı çıktığını öne sürdü.

Savcı, Soner Özbeğ ile eşi Sibel Özbeğ hakkında tasarlayarak öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu, silahın temini ve saklanması konusunda yardım ettikleri öne sürülen Halil Aslan (35), Soner Albayrak (30) ile Cumali Davulcu (26) hakkında ise yardım suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle Adana 7’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açtı. Sanıklar önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Yorum Ekle

İlgili Haberler