sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Kamalak'ın korumaları cami imamını dövdü

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın korumaları, cami avlusunda bir imamı tekme tokat darp etti.

Kamalak'ın korumaları cami imamını dövdü
- A +

 

Güvenlik kameralarına yansıyan olaya, imamın evine giden SP’li kadınlar ile imamın eşi arasında yaşanan oy verme tartışmasının neden olduğu öğrenildi. Olay, 27 Mayıs günü Habibler’de Araba Konağı Camii'nde saat 19.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, SP Sultangazi İlçe Başkanı Hasan Akpınar’ın eşi ve beraberindeki SP’li kadınlar, seçim propagandası için bir cami imamımın evine konuk oldu. Ancak imamın eşi oyunu vereceği partinin belli olduğunu söyledi. Bunun üzerine ‘siz nasıl zinayı serbest bırakan, hırsızlık yapan, zengini kayıran bir partiye oy vereceksiniz’ diyerek tepki gösterdi. Bu konuşmaların ardından taraflar arasında tartışma yaşandı. Evdeki tartışma üzerine araya giren ev sahibi imam Hayrettin Aydın, tarafları yatıştırmaya çalıştı. Tartışma bina dışına kadar devam ederken partili kadınlar bir süre sonra mahalleden ayrıldı.

“KUR’AN OKUTACAĞIZ” DİYE ÇAĞIRDIKLARI İMAMI TEKME TOKAT DÖVDÜLER
 Olay kapandı derken, ertesi gün camiye gelen SP Sultangazi İlçe Başkanı Hasan Akpınar ve SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın yakın korumaları, imam Hayrettin Aydın’a ‘mezarlıkta Kur’an-i Kerim okutacağız’ bahanesiyle yanlarına çağırdı. Grup, camiden avluya geçen imam bir süre konuştuktan sonra oturttukları bankta darp etmeye başladı. Aydın, neye uğradığını şaşırırken, saldırganlar araya girmeye isteyenlere de müsaade etmedi.

OLAY ANI KAMERAYA TAKILDI
 Yaşanan olay, çevredeki bir güvenlik kamerası tarafından da saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde SP’li başkan ile korumalarının imam ile bir süre ayaküstü konuştuğu görülüyor. Ardından Başkan Hasan Akpınar kamera açısından çıktıktan kısa bir süre sonra korumaların imamı önce banka oturttukları ardından tekme tokat dövdükleri görülüyor. Çevreden geçen biri bekçi ve iki vatandaşın araya girdiği kavga saldırganların olay yerinden uzaklaşmasıyla son buluyor.

CAMİ BEKÇİSİ OLAYI ANLATTI
 Yayla Mezarlığı’nda cenazeleri için Kur’an-i Kerim okutacakları bahanesiyle imamı evinden çağırttıkları cami bekçisi olay gününü anlattı. Bekçi, “Ben ev sahibi imamı çağırdım. Gelenler ‘Kur’an-i Kerim okutacağız’ dediler. Ondan sonra pata küte giriştiler. Allah rızası için bırakın dedim. Ama beni dinlemediler” dedi.
 Cami cemaatinden bir vatandaş, “Yapılan saldırı çok çirkin. Bugün buraya her partiden insanlar geliyor. MHP’lisi de, CHP’lisi de, HDP’lisi de, AK Partilisi de geliyor. Hepsine karşı saygımız sonsuzdur. Herkes kendi propagandasını yapar. Ama gelip bir kesimi kötüleyip de diğer kesime insanları çekmek bir olaydır” diye konuştu.

“HOCAMIZI DARP ETMELERİ BİZİM ZORUMUZA GİDİYOR”
 ‘Hocamızı darp etmeleri bizim zorumuza gidiyor’ diyen cami cemaatinden başka bir vatandaş, “Birileri gelip hocanın evine girip, yani ‘gel mezarıma oku’, ‘benim cenazem vardır’ deyip evinden çağırtıyor. Sonra üç-dört tane partili ve aralarında SP Sultangazi İlçe Başkanı Hasan Akpınar olarak üç-dört kişi ile burada hocamızı darp etmeleri bizim zorumuza gidiyor. Yani hangi parti olsa da zorumuza gider. Bizim bütün partilere karşı saygımız sonsuzdur. Bu çirkin ve vahşet verici bir saldırıdır. Ve bu mafyacılıktır” dedi.

“SAADET PARTİSİ’NE OY VERMEYENLER CEHENNEME GİDERLER”
Bir başka cami cemaatinden vatandaş ise şunları söyledi: “Şimdi bu Saadet Partili kadınlar bütün mahalleyi gezdiler. Bu arkadaşın hoca olduğunu bilmiyorlardı. Evine zorla girmeye çalışıyorlar. Siz AK Parti’ye oy veriyorsunuz, Erdoğan’a oy veriyorsunuz diye hakaret ediyorlar. Ve ‘AK Partiye neden oy veriyorsunuz? Onlar Müslüman değil’ bilmem ne… Böyle şey olur mu? ‘Saadet Partisi’ne oy vermeyenler cehenneme giderler’ diyerek böyle hitap ediyorlar insanlara.”
SP’li ilçe başkanını telefondan aradıklarını ama ulaşamadıklarını belirten vatandaş, “Hatta ben Hasan Akpınar’ı aradım. Kendisi telefona çıkmadı. Olayı yatıştıralım dedik ama o oralı olmadı. Çok çirkin bir şeydir bu. Biz bunları kınıyoruz. Kadınları salıyorlar kendileri arkada bekliyorlar. Ondan sonra kadınları bir tepki gördü mü hocaya iftira atıyorlar. Kur’an okuyan adamın ağzından küfür çıkar mı? Küfür etti diyorlar” diye konuştu.

MİLLİYET

Yorum Ekle

İlgili Haberler