Kadınlarda erkek tipi kıllanmaya çözüm

Medikal Estetik Hekimi Dr. Gül Fennibilek, çeşitli hormonal bozukluklar, hormonal ilaçların fazla kullanımı ve hormonlu gıdaların etkisiyle günümüzde kadınların öncelikle yüz bölgesinde görülen erkek tipi kıllanma sorunu için çeşitli yöntemlerin denendiğini bildirdi.

Kadınlarda erkek tipi kıllanmaya çözüm
- A +

 

 Yüz bölgesindeki kıllanmanın, maalesef hiçbir mevsimde ve hiçbir kozmetikle kapatılamadığını belirten Dr. Gül Fennibilek, "Hirşutismus dediğimiz normalden farklı olarak vücut bölgelerinde görülen kıllanma artışı, her yıl bir öncekine göre daha çok gözlemlediğim bir estetik sorunu oldu. Yıllardır merdiven altı olarak nitelendirdiğimiz yanlış ve gereksiz yere yapılan lazer epilasyon uygulamaları, kadınlarda az sayıda görülen normal tüylenmelerin artışına ve tüm yüze yayılmasına sebebiyet veriyor. Bu tip vakalara son yıllarda kendi kliniğimde çok sık rastlıyorum" dedi.

Dr. Gül Fennibilek, medikal estetiğin önemli bir uygulaması olan lazer epilasyonda, çok yaygın kullanılan alexandrite ve IPL cihazlarında, yüzdeki kıllarda artış riskinin çok daha fazla olduğuna işaret etti.

LAZERLE SURFACE BAKIMI
Dr. Fennibilek, bu sorunu olan her bireyi, lazer epilasyon uygulamasına almamak gerektiğini vurgulayarak, "Benim bu tip vakalarda tek tercihim; Nd-Yag lazerle yaptığım ve adına Surface bakımı dediğim uygulamadır. Lazerin tarayıcı başlığı ve ayarlanabilen programı sayesinde, yaptığım uygulamayı özel bir cilt bakımı ile birleştirerek 30 dakika süren bir işlem gerçekleştiriyorum. 1 -1,5 ayda bir yaptığım lazerle Surface bakımı ile hastalarım 6 ila 8 seansta tüylerinin yanı sıra, yüzeysel sivilcelerinden, Rozasea dediğimiz kılcal damar hastalığından ve hafif kırışıklıklarından büyük oranda kurtuluyor" diye konuştu.

Dr. Gül Fennibilek, gerçekleştirdiği uygulamanın kızarıklık, yanık veya kıllanma artışı gibi hiçbir komplikasyon olmadan her mevsimde uygulanabilmesinin büyük bir avantaj olduğunu bildirdi.

HEM SORUNLARDAN KURTULUN HEM GENÇLEŞİN
Nd-yag lazerin, melanin pigmentine duyarlılığının çok az olması nedeniyle koyu tenli hastalarda bile güvenle kullanıldığını kaydeden Dr. Fennibilek, uygulama ile cildin dermis tabakasına kadar derinlikte ısı oluşması nedeniyle, cilt altındaki kollajen ve elastin artışı sayesinde cilt gençleştirme ve sıkılaştırmada da çok başarılı sonuçlar elde edildiğini belirtti.

Dr.Gül Fennibilek, bu tedavi yöntemini özel bir bakımla birleştirerek, başarı oranını iki kat artırabildiğini, bunun da ayda bir kez olmak üzere sadece yarım saatlik bir süre aldığını söyledi. Söz konusu uygulamanın mutlaka doktor kontrolünde yapılması gerektiğinin altını çizen Medikal Estetik Hekimi Dr. Fennibilek, keşfettiği bu tedavi yöntemi ile pek çok cilt sorununa tek bir işlemle çözüm olan olanağı bulduğunu ifade etti. Dr. Gül Fennibilek, Surface bakımı ile hastalarının hiç risk almadan ve korkmadan uygulama yaptırabilmesinin, bu tip sorunlar yaşayan kadınlar için güçlü bir alternatif olduğunu sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler