Kadın kaprisinden sıkılınca erkek berberi oldular

Denizli’de çalıştıkları kadın kuaföründe kadınların kaprislerinden sıkılan iki kadın, erkek berberinde çalışmaya başladı. Berberde sakal tıraşı dahil her işi yapan kadınlar, işlerinden memnun.

Kadın kaprisinden sıkılınca erkek berberi oldular
- A +

 

Denizli’de iki yıldan bu yana bir kadın kuaföründe çalışan Gülsüm Dinç (17) ve Fadim Şahan (17), kadınların isteklerinin sürekli artması ve kaprislerinden sıkılarak, erkek berberi olmaya karar verdi. Bayramyeri Meydanı’nda 28 yıldır berberlik yapan Yakup Güleç’in yanına giden Gülsüm Dinç ve Fadim Şahan, burada işe başladı. İlk olarak kolay işleri yapmaya başlayan iki genç kız, daha sonra ise balon üzerinde ilk tıraş denemesini yaptı. Burada başarı gösteren kızlar, ustaları Yakup Güleç’ten de izin alarak erkekleri tıraş etmeye başladı. Berbere gelenlerin sakallarını tıraş eden kızlar, bazen de saç yıkıyor. Berbere gelenler kısa süreli olarak şaşkınlık yaşarken, daha sonra ise kendilerine bayan berberlere emanet ediyorlar.

"DAHA ÇOK ÖZEN GÖSTERİYORLAR"

Berberde sakal tıraş olan Mehmet Çakır isimli bir esnaf, "Ben ilk olarak iki hafta önce tıraş olmaya gelmiştim. Memnun kaldık. İlk olduğunda insan bir yadırgıyor. İşçiliğini gördüğümüzde işini muazzam yaptığını gördük. Ayrıca berberde olması gereken güler yüz, tebessüm de kızlarda var. Ben ustamızın tıraşından gayet memnunum. Bayan arkadaşlar işlerine biraz daha özen gösteriyor" dedi.

"DAHA DA USTALAŞACAKLAR"

Berber dükkanının sahibi Yakup Güleç ise meslekte her zaman yenilikten yana olduğunu kaydederek, "İlk işe başladıklarında hemen sıkılırlar diye düşündüm. Ancak bayan arkadaşlarımızın hevesleri çok iyi. Kısa süre içinde tıraşa başladılar. Bu da aslında Denizli’de bir yenilik oldu. Erkeklerden bayan kuaförü var. Ama bayanlardan erkek kuaförü ilk olarak bizde oldu. Biz iyi yetiştirmeye çalışıyoruz. Daha da ustalaşacaklar. Müşterilerimiz de gayet memnun" diye konuştu.

"BAZI MÜŞTERİLER BİZİ GÖRÜNCE ŞAŞKINLIK YAŞIYOR"

Denizli’de ilk kez bir erkek berberinde kendilerinin çalıştığını ifade eden 17 yaşındaki Gülsüm Dinç, "Denizli’de erkek berberinde çalışan kadın yoktu. Biz bu konuda ilk olalım dedik. İlk olarak buraya geldiğimde tıraş yapabileceğim aklıma gelmezdi. Ancak kendimizi geliştirdik. Başlarda balon tıraşı yapmaya başladık. Şimdi ise sakal tıraşı yapıyoruz. Bazı müşteriler olayı şaşkınlıkla karşılıyor. Bu işi yapacağımıza inanamıyorlar.Korkanlar da oldu ancak iş bittikten sonra güvenleri artıyor" dedi.

"KADINLARIN KAPRİSLERİNDEN SIKILDIK"

İki yıl kadın kuaföründe çalıştığını anlatan Fadim Şahan ise, "İlk olarak arkadaşım Gülsüm bu işe gireceğini söyledi. Ben inanamadım. O çalışmaya başlayınca, ben de başladım. Kadın kuaförlüğü daha zor. Kadınların kaprisleri ve nazları çok oluyor. Erkeklerde bu olmuyor. O yüzden daha rahat oluyorum" diye konuştu.

Yorum Ekle