Kader "yüzüne" güldü

Norris, bugünlere gelene kadar 30 farklı, acı dolu operasyon geçirdi. Bu uzun ve acı dolu süreç kendisini yıllar süren depresyona ve intihar girişimlerine sürükledi.  Sonra 3 yıl önce başka bir trajedi bu genç adam için umut oldu. Bir aile acı ile yıkılırken, başka birine umut olabilmeyi kabul ettiler.

Kader "yüzüne" güldü
- A +

 

Richard Norris 18 yaşında korkunç bir kaza geçirdi ve yüzü paramparça oldu. Hayatını karartan bu kaza ve sonrasında geçirdiği başarılı yüz nakli defalarca haber oldu. Ancak bu kez sadece Norris'in değil yüzünün asıl sahibinin de öyküsü medyaya yansıdı.

21 yaşında trafik kazasında hayatını kaybeden Joshua Aversano'nun ailesinin verdiği karar Norris'in hayatını değiştirdi. Aradan yıllar geçti. Aversano'nun kız kardeşi Rebekah, kardeşinin yüzünü görmek için kendini hazır hissediyordu. Geçtiğimiz pazar günü 60 dakika sürecek olan bu duygusal karşılaşma gerçekleşti.

"BERABER BÜYÜDÜĞÜM YÜZ"

Rebekah, Richard'a yaklaştı "Sana dokunabilir miyim?" dedi ardından bir adım attı ve "Aman Tanrım. Bu beraber büyüdüğüm yüz." dedi. Yüzü bağışlayan Aversano'nun annesi ise oğlunun yüzünü onda gördüğünü söyledi, "Yapılacak en doğru şey buydu. Benzerlikleri görüyoruz. Son derece trajik bir kaybımız olsa da ona yardım edebildiğimiz için de çok mutluyuz." dedi.

Karşılaşma sırasında Richard, Rebekah'a hayatını kurtardıkları için teşekkür etti. 39 yaşındaki Richard Norris, tarihin en kompleks yani karışık, çok yönlü ameliyatını olarak diş, çene ve dil nakli de olmuştu. 36 saat süren operasyon için Norris'in yüzde 50 yaşama şansı vardı. Ancak kader "yüzüne" gülmüştü.

Yorum Ekle