Kabotaj Bayramı'nın misafir yarışmacısı

DÜZCE'nin Akçakoca İlçesi'nde Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 200 metre yüzme yarışmasında, balıkçı barınağında bulunan Golden Retriever cinsi köpek de yarışmacılarla birlikte yüzdü.

Kabotaj Bayramı'nın misafir yarışmacısı
- A +

 

Akçakoca'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, balıkçı barınağında eğlenceli yarışmalarla kutlandı. Barınakta yüzme, kürek çekme, halat çekme ve yağlı direkten bayrak alma yarışmaları düzenlendi. 50 metre yüzme yarışmasında Mert Abanoz, 100 metrede Sertan Göktaş, 200 metrede İbrahim Kaya ve 500 metrede Hamdi Abanoz birinci oldu. Barınakta balıkçıların baktığı Golden Retriever cinsi bir köpek, 200 metre yarışmasında yarışmacılara eşlik etti. 'Çaki' isimli köpeğin yarışmacılarla birlikte yüzmesi tebessümle izlenildi. Tekne yarışmalarında ise tek kişi kürek çekmede Volkan Uygun, 4 kişi kürek çekmede Meriç Alpan grubu, halat çekmede ise Gökhan Küçük grubu birinci oldu. Dereceye girenlere 300 ile 500 TL arasında para ödülü ve kupa verildi.

En renkli görüntüler ise her sene olduğu gibi yağlı direkten bayrak alma yarışmasında yaşandı. 15 kişinin katıldığı yarışmada yarışmacıların denize uzatılan yağlı direkte ilerlemeye çalışmaları heyecanla izlenildi. 31 yaşındaki Ömür Yaman 4'üncü denemesinde bayrağı aldı. Ömür Yaman 750 TL'lik ödülünü Akçakoca Kaymakamı Aykut Pekmez'den aldı.

Yorum Ekle