Johnny Depp'in başı köpeği ile dertte

Karayip Korsanları serisinin yeni filminin çekimleri için Avustralya'da bulunana Johnny Depp'in başı kanunlarla dertte.

Johnny Depp'in başı köpeği ile dertte
- A +

 


ABD'li aktör Johnny Depp'in başı köpeğini ülkeye sokarken yetkilileri durumdan haberdar etmediği için ağrıyabilir. Konuyla ilgili açıklama yapan Tarım Bakanı karantina uygulamasını ihlal eden köpeğin öldürülebileceğini duyurdu.

Ülkeye özel uçağı ile giriş yapan ve yanında getirdiği evcil hayvanını izinsiz olarak ülkeye sokan Depp'in köpeği ülkeden çıkarılmaz ise sağlık uygulamaları nedeniyle öldürülecek.

Salgın hastalıklara karşı mücadelede oldukça sıkı kanunlara sahip olan Avustralya, ülkeye yurtdışından gelen evcil hayvanları karantinaya alıyor ve sağlık kontrolünden geçiriyor.  

Konuyla ilgili ülke basınına konuşan Tarım Bakanı Barnaby Joyce, "Onun Jonny Depp olması Avustralya kanunlarının ona işlemeyeceği anlamına gelmez" ifadeleriyle Depp'e adeta ültimatom verdi.

Ülkeye evcil hayvan sokmak için bir prosedür olduğunu belirten Joyce, 50 saat içinde köpeğin ABD'ye geri gönderilmemesi durumunda yetkililerin harekete geçeceğini belirtti.

Çekimleri devam eden Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (Karayip Korsanları: Ölü Adamlar Masal Anlatamaz) isimli filmin ise 2017 yılında vizyona girmesi planlanıyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler