Johnny Depp 10 yıl hapis yatabilir

ABD'li aktör Johnny Depp'in başı köpeğini Avustralya'ya sokarken yetkilileri durumdan haberdar etmediği için ağrımaya devam ediyor.

Johnny Depp 10 yıl hapis yatabilir
- A +

 

Geçtiğimiz haftalarda evcil köpeklerini ülkeye yasadışı yollardan soktuğu ortaya çıkan Johnny Depp'in 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceği bildirildi

Geçtiğimiz haftalarda Karayip Korsanlarıserisinin yeni filminin çekimleri için Avustralya'da bulunana Johnny Depp'in özel uçağıyla geldiği ülkeye köpeklerini de getirdiği, köpeklerin ülkeye yasadışı yollardan sokulduğu ortaya çıkmıştı.

Salgın hastalıklara karşı mücadelede oldukça sıkı kanunlara sahip olan Avustralya, ülkeye yurtdışından gelen evcil hayvanları karantinaya alıyor ve sağlık kontrolünden geçiriyor.

Tarım Bakanı Barnaby Joyce'ın açıklamaları ardından köpeklerini ülkeden çıkatan Johnny Depp, yasaları ihlal ettiği gerekçesiyle 340 bin dolar (850 bin TL) para cezasına ve 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

Film çekimi için Avustralya'da bulunan Depp'in cezasının kısa süre içinde açıklanması bekleniyor.

Çekimleri devam eden Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales(Karayip Korsanları: Ölü Adamlar Masal Anlatamaz) isimli filmin ise 2017 yılında vizyona girmesi planlanıyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler