İzmir'in göbeğinde bomba paniği

İzmir'in Konak ilçesi Basmane Gar kavşağına bırakılan şüpheli valiz bomba paniğine yol açtı. Polis, kara ve havadan emniyet tedbirleri alırken kontrollü bir şekilde çanta patlatıldı. Çantadan elbise çıkmasıyla vatandaşlar rahat bir nefes aldı.

İzmir'in göbeğinde bomba paniği
- A +

 

Olay, saat 14.30 sıralarında, Fevzi Paşa Bulvarı ile Anafartalar Caddesi kesişimindeki aydınlatma direği yakınında meydana geldi. Direğin yanına bırakılan kırmızı valizi gören çevredekiler, bomba ihtimaline karşı 155 Polis imdat hattına bomba şüphesiyle ihbarda bulundu. Asayiş ve trafik ekipleri şüpheli valiz etrafına güvenlik şeridi çekerken Fevzi Paşa Bulvarı iki yönde araç ve yaya trafiğine kesildi. Bomba imha uzmanı ekip olay yerine istendi.

Bu sırada polis helikopteri olay yeri çevresinde havadan emniyeti sağladı. Öte yandan meraklı vatandaşlar şüpheli valizi görmek için polisi ve emniyet şeridini geçip hayatlarını hiçe sayarak şüpheli valize doğru ilerlemeye çalıştı. Polis vatandaşları geri çekmekte güçlük çekerken zaman zaman vatandaşlarla polis arasında gerginlik oluştu. Polis ekipleri, çantayı bıraktığı ileri sürülen 6 yaşlarındaki Suriyeli kızı yakalarken polisi gören küçük kız ağlamaya başladı.

ELBİSE ÇIKTI
Kent meydanında bomba şüphesiyle yollar kapatılırken trafik nedeniyle uzun kuyruk oluştu. Bomba imha uzmanı özel kıyafetini giyip şüpheli valizi inceledikten sonra yanına fünye bıraktı. Çevre güvenliği alındıktan sonra kontrollü bir şekilde fünye patlatıldı. Tekrar valizin yanına giden bomba imha uzmanı polis, çantanın içerisinde elbise olduğunu gösterince çevredeki vatandaşlar rahat bir nefes alıp polisi alkışladı. Ayrıca vatandaşların bu anı cep telefonu kamerası ile çekmesi dikkat çekti. Polis ekipleri şüpheli valizi alıp Basmane Polis Merkezine götürürken Suriyeli küçük kızda polis ekiplerince alınarak ailesine telim edilmeye götürüldü. 

Yorum Ekle