İzmir Kısa Film Festivali muhteşem bir gala ile son buldu!

Bu yıl 16. sı düzenlenen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali sona erdi. Jüri başkanlığını yönetmen Serdar Akar’ın yaptığı yarışmada 10 ödül verildi.

İzmir Kısa Film Festivali muhteşem bir gala ile son buldu!
- A +

 

Emre Alpaslan İzmir(Ege Ajans)

Festival, Kültürkpark’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen kapanış galası ve ödül töreni ile sona erdi. Türkiye ve dünya sinemasının önemli isimleri galada sinemaseverlerle buluştu.

87 ülkeden bin 600 filmin başvurduğu, 400 filmin seçildiği festivalde; finale kalan 35 film “Altın Kedi Ödülü” için yarıştı. Festivalde Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri aktif olarak yer aldı.

Gece sonunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, festivalin çok başarılı geçtiğini, festivali seneye daha çok mekana taşımak istediklerini söyledi. Başkan Kocaoğlu, “Bu İzmir hedeflerimizden  benim için en önemlisi. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ni kentimize kazandırdık. 2016 yılında Karşıyaka’da opera binasının temelini atacağız. Fuar hollerini kültür sanat merkezi, sergi salonları, şov merkezi olarak düzenleyeceğiz”  diye konuştu.

ALTIN KEDİ’Yİ HAKEDENLER !


Festivalde İlker Çatak’ın ‘Sadakat’ filmi en iyi yerli film seçildi.
En iyi yabancı film ödülü ise Polonyalı yönetmen’in ‘ A Long Time Ago in Silesia’ filmine gitti.

Başkanlığını Serdar Akar’ın yaptığı, oyuncu Vildan Atasever ile Yiğit Özşener, görüntü yönetmeni Andreas Sinanos ve Macar yazarı Gyorgy Baron’dan oluşan jüri, 6 dalda değerlendirme yaptı. Etkinlikle E.Ü İletişim Fakültesi öğrencileri Özgegül Mollaoğlu ve Ecem Dönmez fotoğraf çekimleriyle festivali ebedileştirdi.

En iyi Ulusal Animasyon dalında ‘Altın Vuruş’ filmi ile Gökalp Gönen,
Ulusal Deneysel dalında ‘Aidiyet’ filmi ile Serkan Ertekin,
Ulusal Belgesel kategorisinde ‘Godesbana’ film ile Nursena Şimşek,
Gençlik Ödülü ise ‘Tuhaf Zamanlar’ isimli filmiyle Mehmet Emrah Erkanı’nın oldu.

 

                   

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ