İTSO'da bilim fuarı

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası İlk ve Ortaokulu ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) iş birliğiyle “TÜBİTAK Bilim Fuarı” düzenlendi.

İTSO'da bilim fuarı
- A +

 

Okul bahçesinde düzenlenen Bilim Fuarı'na Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Metin Anıl, İTSO Meclis Başkanı Sadık Gülerer, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Ticaret ve Sanayi Odası İlk ve Ortaokulu Müdürü Nazım Adalı, “Malumunuz üzere bizler eğitimcileriz. Eğitim kurumlarında işimiz sadece akademik başarıya yönelmek değil. Bunun yanı sıra çocuklarımızın kabiliyetlerini ortaya çıkarmak için onları sanat, spor ve kültürel faaliyetlere yönlendirmeye çalışıyoruz. Bu konuda çocuklarımızı özellikle bilime, teknolojiye, araştırmaya sevk etmek için öğretmenlerimizin gayretleriyle beraber böyle bir proje yaptık. Okulumuzda bu fuarın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından 3/A sınıfı folklor ekibi Kafkas yöresine ait oyunlar sundu. Fen ve teknoloji dersi skecininin ardından Ticaret ve Sanayi Odası İlk ve Ortaokulu öğrencileri elementler defilesini sundu. Grup Labirent'in seslendirdiği şarkıların ardından program protokol mensuplarının öğrencilerin hazırladığı projeleri incelemesiyle son buldu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler