sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


İtfaiye görevlisi yaralı karacaya sahip çıktı

Samsun'un Havza ilçesinde bir aracın çarpması sonucu yaralanan karaca, itfaiye personeli Sabri Aykut tarafından Havza’da özel bir veterinere götürüldü.

İtfaiye görevlisi yaralı karacaya sahip çıktı
- A +

 

Ön sağ bacağında kırık ve vücudunda çeşitli yerlerinde yaralar tespit edilen karacaya serum bağlandı. Karaca, daha sonra Milli Parklar Genel Müdürlüğü 11. Bölge Müdürlüğü Vezirköprü Hayvan Barınağı ekibi tarafından teslim alınarak Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesine götürüldü. Karacanın tedavisinden sonra doğal yaşamına salınacağı belirtildi.

Havza İtfaiye personeli Sabri Aykut, "Sabah nöbet değişiminden sonra yolda giderken yerde yaralı karacayı gördüm. Durumunu incelediğimde sağ önce bacağında kırılma sonucu ezikler vardı. Bacağını sardım ve sabitledim. Vücudundaki çeşitli yerlerine de pansuman yaptıktan sonra veterinere götürdüm.'' dedi.

Veteriner hekim Fatih Kaya ise hayvanın bacağında kırık ve vücudunun belirli kısımlarında ufak tefek yaralar olduğunu ve gerekli müdahaleyi yaptığını belirterek, susuz kaldığı için ilk tedavi olarak serum bağladığını anlattı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler